Ajakirjanikud tunnistasid Muhu kodulehekülje Eesti parimaks (2)

Ajakirjanikud tunnistasid Muhu kodulehekülje Eesti parimaks

 

Eesti Päevaleht analüüsis kõikide Eesti valdade kodulehekülgi ning tunnistas paremateks kodulehekülgedeks Märjamaa, Nõva, Suure-Jaani, Tähtvere, Viiratsi ja Muhu valla oma. Muhu kodulehekülje autor on Romet Kannukene ja seda haldavad Muhu vallavalitsuse ametnikud.

Muhu vallavanem Tiit Peedu oli nii heast tulemusest üllatunud. “Ega teistel Saare maakonna kodulehtedel ka midagi viga ole, olen kõikidelt vajaliku info üles leidnud,” sõnas Muhu vallajuht, kelle sõnul läheb kodulehekülg maksumaksjale maksma 142 krooni kvartalis – nii palju on vaja maksta serveriruumi renti.

Eesti Päevalehe ajakirjanikud Anneli Ammas, Piret Peensoo ja Rein Sikk märkisid Muhu veebi kohta, et see pakkus uudistamist pikaks ajaks ning ahvatles ka külla sõitma. Positiivsena toodi ära koduleheküljele üles seatud põhjalikud ja korrektselt toimivad kaardid, hõlpsalt leitavad kontaktid ja arenguplaanid ning mitmed lisaviited.

Analüüsijate sõnul ehmatab valdade kodulehekülgede külastajaid sageli isemoodi loogika ning ka kõige lihtsamat asja – näiteks vallavanema telefoninumbrit – tuleb otsida, matkates läbi mitmete alajaotuste. Teisalt tekitab kõhedustunnet, kui avafotoks on pandud vallamaja pilt. “Kas nii ametnikukeskne saab ikka olla?” küsivad ajakirjanikud eilses Eesti Päevalehe võrguväljaandes.

Konkurentsitult täiuslikemaks peetakse aga imepisikese Ruhnu valla kodulehekülge, kus valla ametlikule veebile sekundeerivad ruhnlaste blogi ja Ruhnu foorum. Ammase hinnangul võib internetis ruhnlaste igapäevaseid askeldusi jälgides end sinna romantiliselt unistades unustadagi.

“Iga mere- ja metsatagune väikevald võiks ruhnlastelt õppida, kuidas oma elu interneti abil huvitavaks, kaasaegseks ning maailma jaoks nähtavaks muuta. Elanike arv (64) on saarel isegi väiksem kui saare lehmakari (70),” tõdeb Ammas.

Ideede saamiseks soovitatakse pilk heita muuhulgas ka Lümanda valla vaatamisväärsuste tutvustusele. Piret Peensoole pakkus ahhaa-elamuse aga ka näiteks Kärla valla kodukas, kus rubriik “Kuidas?” jagab näpunäiteid elukoha registreerimiseks, toetuse saamiseks, kauplemiseks jms.

Negatiivse poole pealt toodi aga näiteks Lümanda vald, mis jätab endast päris väljasurnud mulje ning teatab mitu kuud jutti: “Info ürituste kohta saabub peagi!” ja “Artikleid ei ole”.

Eesti Päevalehe ajakirjanikud alustasid veebide analüüsi märtsikuus ning otsisid vastuseid küsimustele: kas leheküljel on detailne valla kaart, mis annab aimu ka valla asukohast Eestis; vallavanema mobiilinumber (osaliselt võis punkte saada ka vallavolikogu esimehe mobiili eest); vaatamisväärsused, avalike ürituste info, ööbimisvõimalused vallas, valla üldplaneering ja arengukava.

Hinnati ka seda, kui lihtne on soovitud infot leida ning milline meeleolu veebis liikudes tekib.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 112 korda, sh täna 1)