Maakonna ühistranspordi riigihange võib nurjuda (1)

Maakonna ühistranspordi riigihange võib nurjuda

 

Saare maavalitsuse välja kuulutatud ühistranspordi riigihange maakonna bussiliinide teenindamiseks võib nurjuda, kuna praegu veel ametlikult kinnitamata andmetel on riigihanke käigus tehtud kaks pakkumist maavalitsuse käsutuses olevatest eelarvelistest vahenditest kõrgemad.

Eilse Ruhnu visiidi ajal puudutas Saare maavanem Toomas Kasemaa ühe oma esinemise ajal põgusalt ka maakonna ühistranspordiga seonduvaid küsimusi.

Muuhulgas andis maavanem mõista, et äsja lõppenud riigihange maakonna bussiliinide teenindaja leidmiseks võib kas ebaõnnestuda või siis lõppeda sellega, et maakonnasiseste bussiliinide arvu tuleb veelgi kärpida. Taoliste võimalike arengute põhjus on üks – riigihanke käigus laekunud pakkumiste hind on liiga kõrge.

Maavanema sõnul küsitakse tehtud kahes pakkumises kolmandiku võrra kõrgemat hinda liinikilomeetri teenindamise eest, kui maavalitsus olemasolevate vahendite juures seda maksta suudaks.

Ühe väljapääsuna, kuidas tekkinud olukorda lahendada, nägi maavanem ka seda, et vallad tulevad riigile appi, sest praeguses olukorras ei suuda riik üksinda maakonnasisest ühistransporti ülal pidada.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja kt Mika Männik oli eile pärastlõunal maavanema sõnavõttu kommenteerides suhteliselt kidakeelne.

“Kui maavanem tõesti nii ütles, siis võin kinnitada, et meile laekunud pakkumised maakonna bussiliikluse teenindamiseks tõepoolest ületavad meie käsutuses olevaid finantsvahendeid,” märkis Männik. “Kuid konkreetsetest arvudest ma praegu midagi veel rääkida ei saa, sest seda ei võimalda mul teha haldusmenetluse seadustik.”

Vastavalt haldusmenetluse seadustikule on riigihanke komisjoni otsus haldusakt ja kuni selle jõustumiseni, st ajal, mil käib veel arutelu ning komisjon pole lõplikku otsust veel teinud, keelab kehtiv seadusandlus komisjoni liikmetel riigihanke käigus tehtud pakkumiste kommenteerimise.

Männiku sõnul koguneb esmaspäeva hommikul kõnealuse riigihanke komisjon, kes vaatab, kas esitatud pakkumised vastavad kvalifikatsiooninõudmistele. Pärast pakkumiste kvalifitseerimist langetatakse otsus ja see võib olla kas positiivne, mis tähendab, et üks pakkumistest kinnitatakse, või siis negatiivne, mis tähendab, et kõik pakkumised lükatakse tagasi ning riigihange kuulutatakse ebaõnnestunuks.
Mika Männik lisas, et esmaspäeva ennelõunaks umbes kella 11.30 paiku peaks olema selge, kas riigihange maakonna bussiliinide teenindaja leidmiseks õnnestus või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)