Anna Litvinova-Merilo näitused nii Tallinnas kui Viljandis (1)

Alates 2. juunist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Saaremaal elava maalikunstniku Anna Litvinova-Merilo näitus “Tour de Force”. Samuti saab Viljandis uue kunsti muuseumis 15. juunini nautida kunstniku selletalviseid töid, mis on valminud Ameerika Ühendriikides.

“Tour de Force’i” moodustavad nii joonistused kui maalid viimase kahe aasta loomingulistelt reisidelt Marokost, Ameerika Ühendriikidest (San Francisco) ja Mehhikost.

Aktijoonistuste näitusel “Alasti San Francisco” Viljandis on väljas 21 krokiid, mis joonistatud erinevates ateljeedes. Teatavasti on krokii tehnika, mis võimaldab kunstnikul end kokku võttes ja õigele lainele häälestudes väga lühikese aja jooksul tabada poseeriva modelli olemust. Viljandis muuseumis eksponeeritavate joonistuste loomiseks näiteks kulus Annal 3 kuni 15 minutit.

Anna Litvinova-Merilo eesmärk ei ole kujutada keha ilu ega esteetikat harjumuspärases mõttes, vaid tuua esile vormi eripära, lähtudes nii konkreetsest modellist kui ka elust selle kõikides ilmingutes. Inimene on just oma kehaga teda ümbritseva elu nähtav väljendus.

Anna Litvinova-Merilo sündis 1976. aastal Peterburis, kuid juba 11-aastasena asus elama Eestisse. Kunstihuvi kandus kunstnikule emalt, kes oli toona Peterburi kuulsas Muhhina-nimelises Kõrgemas Kunstikoolis õppejõud. Esimese laste kunstikooli lõpetas ta Peterburis ning Eestisse asudes jätkas kunstiõpinguid Tallinna Kunstikoolis. Kõrgema hariduse omandas Litvinova-Merilo Eesti Kunstiakadeemias, lõpetades maali eriala 1998. aastal cum laude. 

Kunstnik püüab oma töödega edasi anda meeleolu, mis valdas teda konkreetset teost luues. Suurimat naudingut pakub talle maalimine ja joonistamine natuurist. Noore autori töödesse põimuvad valgus, temperatuur, ka lõhnad ja helid.

Impulsi maalimiseks leiab Litvinova-Merilo enda seest, pidades kõige olulisemaks maalimise protsessi nautimist. Ta armastab töötada maali kallal ühe hooga algusest lõpuni, kuni leiab töös selle ootamatu huvipakkuva “miski”, pärast mida peab kunstnik töö lõpetatuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 105 korda, sh täna 1)