Inspira e-päevikust huvitub nii linn kui teised huvikoolid

Inspira e-päevikust huvitub nii linn kui teised huvikoolid

 

Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira eelmisel sügisel käimalükatud elektroonilise ringipäeviku vastu on huvi tundnud nii Kuressaare linnavalitsus kui ka teised huvikoolid. Koolitööde Aktsiaselts, mis haldab üleriigilist e-kooli, on pidanud plaani e-huvikooli käivitamiseks Tallinna linnas, kuid esialgu ei ole asjast veel asja saanud.

“Päeviku arvutisse panemise mõte rakendus oktoobris,” rääkis Oma Saarele Inspira direktriss Tiia Leppik. Tema sõnul on e-päeviku autorid tõsised oma ala asjatundjad – Arvi Tanila ja Gert Lutter – ning kui sügisel kõik ringijuhid ei suhtunud uuendusse väga positiivselt, siis nüüdseks on nad kogenud, et internetipõhiselt on ringipäevikut täita palju kergem.

“Samuti on nii minul kui ka huvikooli osakondade juhatajatel kergem jälgida tunniplaani ja seda, kui palju ringides osalejaid on,” kiitis Leppik, kelle sõnul on Inspira e-päeviku vastu huvi tundnud nii Kuressaare linnavalitsus kui ka teised huvikoolid, kes Inspiral on külas käinud.

Kuressaare abilinnapea Argo Kirss ütles, et tegemist on tõesti hea asjaga ning kui seda väheke kohandada, saaks analoogset päevikut kasutada kogu linna huvihariduses. “Kindlasti annaks ülelinnaline huvikoolide e-päevik parema ülevaate huvikoolides toimuvast, sest kui me näiteks eelmisel aastal tegime huvikoolide kohta uuringu, andis see mingi pildi vaid hetkeolukorrast,” rääkis Kirss, kelle sõnul oleks elektroonilise päeviku puhul hea analüüsida, milline on ringide täituvus.

“Kui ikka aasta aastalt on mingi huviringi vastu lastel huvi ainult sügisel paar kuud, siis kerkib ka küsimus antud ringi vajalikkusest,” sõnas Kirss, lisades, et traditsioonilistest paberpäevikutest on kogu huvihariduse kohta ülevaadet saada ja seda analüüsida väga raske.

Koolitööde Aktsiaseltsi projektijuht Ene Lindemann tõdes, et e-huvikoolist on e-kooli kõrval juttu olnud ning seda ka Kuressaare inimestega, kuid kuna esmalt oli plaanis käivitada huvikoolide e-ringipäevikud pilootprojektina Tallinna linnas ning see on mitmel põhjusel edasi lükkunud, siis praegu on üle-eestilisest projektist veel vara rääkida.

“Eks mõned spordi- ja muusikakoolid e-päeviku varianti ikka kasutavad, kuid millal me kaugemale jõuame, praegu öelda ei oska,” märkis Lindemann.
Leppiku sõnul ei jää Inspira ringipäevik vaid internetti. Kevadel, õppeaasta lõpul prinditakse see välja ning arhiveeritakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 118 korda, sh täna 1)