Nelja- ja poolesaja aastane Pädaste mõis ärkas uuele elule

Nelja- ja poolesaja aastane Pädaste mõis ärkas uuele elule

PÄDASTE PEAHOONE ON TAAS AVATUD. Lindi lõikasid läbi Muhu valla volikogu liige Tiina Saar (rahvarõivais), mõisahärra Martin Breuer, proua Evelin Ilves ja mõisahärra Imre Sooäär.

Reede õhtul pärast kella seitset sai enam kui sada inimest Muhus Pädaste mõisa õuel ja lossis, häärberites ja tall-tõllakuuris ning mujal sajanditevanustes ehitistes tajuda aja maagilist kulgu. Sel õhtul ärkas rohkem kui 450 aastat vana mõis uude ajajärku – Pädaste peamaja oli pärast renoveerimist avamiseks valmis.

Mõisahärrad Martin Breuer ja Imre Sooäär olid pidulikust sündmusest osa saama kutsunud Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja proua Evelin Ilvese, Riigikogu spiikeri Ene Ergma, välisriikide diplomaatilisi esindajaid, Riigikogu liikmeid, rohkesti kultuuri- ja kunstiinimesi.

Pidulised said nautida Pädaste köögi maitsvaid roogasid ja kunstimeistrite ning Muhu nännede kaasakiskuvat esinemist.

Külalised said imetleda 40 miljonit krooni maksma läinud renoveeritud lossi arvukaid ruume, sealhulgas restorani, veinikeldrit, sviite, baari ja teisi tube. Pilkupüüdvaiks osutusid šveitsi kunstniku Hans Juleni kavandatud kroonlühter ja Estonia klaverivabrikus tehtud kadakapuust klaver.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 260 korda, sh täna 1)