Orissaare vallas põles kolm hektarit männimetsa (1)

Orissaare vallas põles kolm hektarit männimetsa

 

Eile põles Orissaare vallas Liigalaskma külas ligi kolm hektarit männimetsa. Tulekahju sai alguse lühisest elektriliinis.

Päästekeskus sai eile kell 13.54 teate, et põleb mets ja kadastik.
Päästekeskuse pressiesindaja Sirle Mati sõnul saadeti sündmuskohale üheksa autot ja operatiivkorrapidaja ning saadi tulekahju kontrolli alla üsna kiiresti, kell 14.41.

“Suhteliselt tihe männimets, all kadastik,” kirjeldas Matt metsa, kuhu suurte autodega ei pääsenud ning osa masinaid tuli tagasi saata.

Kustutustöid sai teha vaid GAZ 66 autodega. “Veeti 80 meetri ulatuses magistraalliin (jäme voolik), kust hargnesid tööliinid – nii viidi vesi sündmuskohale,” kirjeldas Matt, kelle sõnul elumajadele reaalset ohtu ei olnud. Mati sõnul kiitis päästetööde juht kohalikke elanikke, kes päästjaid abistasid.

“Olukord on kontrolli all, tuli enam edasi ei levi,” kinnitas eile kella nelja ajal Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe.

Eile lehe trükkimineku ajaks tuld veel ära kustutada ei jõutud, kuid olukord oli kontrolli all ning sündmuskohal töötas kolm autot.

Päästjate sõnul sai tuli alguse lühisest elektriliinis, mistõttu lülitati välja ka kõrgepingeliin. OÜ Jaotusvõrk Kuressaare juhtimiskeskuse juhataja Villord Laul ütles Oma Saarele, et tulekahju tõttu oli ilma elektrita umbes 20 inimest, kuid tema sõnade kohaselt pidanuks kõik elektri tagasi saama pühapäeva õhtuks.

Evely Aavik, Urmas Kiil

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)