Täna algab Liis Haaveli kohtuprotsess (5)

Täna algab Liis Haaveli kohtuprotsess

 

Täna algab Harju maakohtus kohtuprotsess Liis Haaveli (pildil) ja Vello Loidi üle. Neid süüdistatakse eakatelt inimestelt kinnisvara väljapetmises.

“Liis Haavelit süüdistatakse kokku üheksas kuriteoepisoodis, millest kolm pani ta toime koos Vello Loidiga,” ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Maria-Elisa Rannajõe, täpsustades, et kõik kolm episoodi on seotud kinnistute väljapetmisega.

Haavelit süüdistatakse ka nelja kinnistu, nelja sülearvuti ja nelja mobiiltelefoni väljapetmises ajavahemikul 2002.–2005. aastani. “Kannatanud on eranditult eakad inimesed,” lisas Rannajõe.

Harju maakohus tahtis nende süüasja arutada juba märtsis, kuid süüdistatavad ei ilmunud kohtusse. Märtsi lõpus kuulutas maakohus Haaveli (28) ja Loidi (42) tagaotsitavaks.

Politsei tabas Haaveli 23. aprillil Tallinnas ning toimetas ta kohtuistungini Tallinna vanglasse. Rannajõe sõnul ei ole Haaveli väike laps emaga kaasas, kuid on kindlas kohas. Loit andis end politseile kätte 6. mail, kui ilmus ise vabatahtlikult Põhja prefektuuri peahoonesse Tallinnas Pärnu maanteel. Ka tema toimetas politsei vanglasse istungit ootama.

Haavel on varem kohtus süüdi mõistetud 2006. aasta sügisel kelmuses, dokumendi võltsimises ja selle kasutamises. Naine pääses toona vaid rahatrahviga, kuna ta jõudis enne karistuskokkuleppe sõlmimist kannatanule hüvitada kelmusega tekitatud kahju.

Süüdistuse järgi vormistas Haavel 2004. aasta suvel endale Tallinnas 82-aastase naise nimele järelmaksuga mobiiltelefoni.

Haaveli kuritegu tuli ilmsiks, kui eakas kannatanu sai mobiilsideoperaatorilt Radiolinja maksenõude ning pöördus alusetu nõude tõttu politseisse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)