Abrukal on nädalavahetusel suur saarekontsert (1)

Tartu ülikooli kolm koori ja Abruka muuseumi selts korraldavad 14.–15. juunil Abruka saarel dirigent Triin Kochi kolme koori laulupäeva.

Juubelitehõngulisel aastal tähistatakse sel moel Eesti Vabariigi 90. aastapäeva ja laulutaat Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäeva.

Kõigi kolme koori – Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori, Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori Tallinna vilistlaskoori ja Tartu ülikooli kammerkoori – ühine dirigent on Triin Koch. Noor ja andekas daam, 2003. aasta parim Eesti noordirigent, on leidnud tunnustust mitmetel kodumaistel ja rahvusvahelistel koorifestivalidel. Abruka laulupäev on aga esimene kord, mil Triin toob kolm ülikoolikoori ühisele lavale, ja seda veel niivõrd kaunis kohas nagu Abruka.

Ühiskontserdil esitavad koorid Gustav Ernesaksa, Veljo Tormise, Ester Mägi, Mart Saare ja teiste eesti heliloojate laululoomingut. Suurel saarekontserdil laupäeva õhtul kell 19 astub Abruka muuseumi seltsi vabaõhulavale ligikaudu 100 lauljat ning esitusele tuleb ligi 30 laulu eesti koorimuusika kullafondist.

Suurele saarekontserdile eelneb rongkäik, kontserdi järel aga korraldavad koorid rahvalikke ja sportlikke mänge, millesse kaasatakse ka Abruka elanike esindus.

Pühapäeva hommikul toimub Abruka äratamine: äratuslaul kõlab nii külatänaval, taluhoovides kui ka uhke Abruka metsa vahel.
Kontserdid on tasuta. Kontserdihuvilistele väljub laev Roomassaarest 14. juunil kell 17.30 ning tagasi saab Abrukalt õhtul kell 21.

Indrek Mustimets
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)