Koguva vana kalasadam võib ärgata uuele elule

Muhu vallavalitsus on vastu võtnud Koguva küla kalasadama-ala detailplaneeringu, mille järgi peaks korda saama nii vana sadamakoht, teeühendused kui ka tehnovõrgud. Detailplaneeringut tutvustatakse Muhu vallamajas tuleval esmaspäeval.

Maa-ala arendaja Postman ja Postman OÜ esindaja Ragnar Põllu sõnul oli neil algul plaanis rajada vaid puhke- ja majutusasutus, kuid kuna vald ja muinsuskaitse nägid ette kogu ala arendamist, laiendati ka planeeringut. Endisest kalatsehhist tehtav puhkeasutus ei kujune mingil juhul massidele mõeldud puhkekohaks, kuna seda ei võimalda juba hoone maht.

“Kavas on ehitada puhkekoht 20–30 inimesele,” teavitas Põllu, kelle sõnul enne järgmist aastat kohe kindlasti veel koppa n-ö maasse ei lööda ning ehitama ei hakata.

Koguva vana kalasadama plaanib korda teha mittetulundusühing Ankur. Selle üks eestvedajaist Endel Noor ütles Oma Saarele, et elupõline sadam on kavas täielikult renoveerida: remontida kai ja süvendada faarvaatrit. Noore sõnul on vee sügavus sadamas praegu olenevalt veeoludest kuni kaks meetrit ning väikeste aluste – kala- ja spordipaatide ning kaatrite – jaoks on plaanis ka vana sadam alles jätta.

“Kogu ettevõtmine on seotud europrojektist raha saamisega,” märkis Noor, kelle sõnul peaks augustis selge olema, kas sadama arendamiseks antakse MTÜ-le Ankur kümme miljonit krooni või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)