Hooldekodude elanikud katsusid rõõmuga rammu (1)

Hooldekodude elanikud katsusid rõõmuga rammu

KES JAKSAB KAUEM: Ahti (vasakul) ja Raigo Sõmera hooldekodust proovivad, kes jõuab kauem topispalli sirgetel kätel hoida. Võistlus oli tasavägine ning lõpuks jäi Ahtil vaid üle Raigole võidu puhul õnne soovida.

Viiskümmend Eesti viie suurema erihooldekodu elanikku kogunes eile Sõmerale, et pidada maha sportlikud suvemängud. Nii suurt osalejate pühendumist kohtab harva isegi kooli spordivõistlustel.

“Ei, ma ei lase veel lahti! Ma jaksan veel,” ütleb topispalli juba neli minutit sirgetel kätel hoidnud võistleja, kui kohtunik küsib, kas ta väsinud juba ei ole.
Kõrvalväljakul toimuval korvpallivisete võistlusel saadab igat tabamust kõva aplaus ja kisa. Oma kaotuse läbielamise asemel hoopis minnakse ja surutakse tublimal konkurendil kätt.

Sõprus võidab

Sõmera hooldekodu päevakeskuse juhataja Milvi Kundrats ütles Oma Saarele et juba 18. korda toimuvad suvemängud on hooldekodude elanikele oodatud sündmus, mille nimel treenitakse agaralt, ning kurbus on suur, kui keegi võistkonnast välja jääb.

Neli korda Sõmeral üritust korraldanud Kundratsi sõnul on liikumine ja sportimine üks osa hooldekodude elanike elust. Mitmes hooldekodus on selleks tööle võetud spetsiaalsed instruktorid. Sõmeral alustati treenimist eilseks ürituseks juba kevadel. “Asja võetakse ikka väga tõsiselt,” rääkis siinse võistluse korraldaja.

Vaatamata sellele, et päev läbi kestnud võistlustel võisteldi sellistel täpsust, jõudu ja osavust nõudvatel aladel nagu topispalli hoidmine, täpsusvise, jooks, hoota kaugushüpe, pole Kundratsi kinnitusel kombeks üldvõitjaid välja kuulutada.

“Võit pole tähtis. Siin on oluline sõpradega koos viibimine,” märkis Kundrats.
Mandrilt saarele sõitjatele on juba Sõmerale tulek elamus omaette, kuna üleliia tihti saarele ei satuta. Samuti on paljud osalejad üksteisega juba varasematest aastatest tuttavad ning taaskohtumine on igal aastal rõõmus.
Auhindadest keegi siiski ilma ei jäänud. Sõmera käsitööoskajad on igale osalejale õmmelnud vildist medali.Head toetajad Marmiton ja Saaremaa Vesi kostitasid osalejaid maiustuste ja joogipoolisega.

Mitte ainult sport

Kuna mandrilt Saaremaale sõit on suur ettevõtmine, ei piirdutud ainult sporditegemisega, vaid istuti ka kohvilauas ja vaadati kohalike taidlejate esinemist. Hooldekodude elanikud olid igaüks ette valmistanud moedemonstratsiooni teemal “Mood 2100”. Päeva lõpuks peeti diskot ja enne ärasõitu tegid külalised saarel ka väikese ekskursiooni.

Mööda Eestit ringleval üritusel osalevad Sõmera hooldekodu, Valkla ja Ravila hooldekodu Harjumaalt, Koluvere hooldekodu Läänemaalt ja Võisiku hooldekodu Jõgevamaalt.

Milvi Kundratsi kinnitusel toimuvad lisaks säärasele peamiselt sportimisele pühendatud üritusele juulikuus Hiiumaal ka kultuuripäevad. Lisaks korraldatakse hooldekodude elanikele mitmeid tegevuslaagreid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 104 korda, sh täna 1)