Muhu vald toetab Katariina kiriku suvist lahtihoidmist (3)

Muhu vald eraldas 6000 krooni Muhu Katariina kiriku suvise lahtiolekuga seotud kulude katteks.

Muhu valla arendusnõuniku Aado Keskpaiga sõnul otsustas vald koguduse rahataotluse rahuldada turismi toetamise motiividel, et tagada kiriku lahtiolek Muhu suvekülalistele. Varem ei ole Muhu vald Katariina kiriku lahtihoidmist suvekuudel rahaliselt toetanud. “Kuigi see ei ole valla eelarves selgelt väljendunud, oleme toetanud kiriku lahtihoidmist ja atraktiivsust muul moel, näiteks heakorratöödega ja valgustusega,” lausus Keskpaik.

EELK Muhu Katariina koguduse juhatuse esimehe asetäita Inna Sooääre sõnul kulub valla toetus kolme suvekuu jooksul tasu maksmiseks kiriku valvajatele, kelleks on põhiliselt Liiva põhikooli õpilased.

Lisaks teevad ühe tasuta valvekorra suve jooksul koguduse liikmed. Seni on lastele makstud kogudusele annetustena laekunud rahast, mis on tegelikult mõeldud koguduse ülalpidamiseks.

Kogudus maksab valvamise eest kümme krooni tunnis. “Lapsed ise ütlevad, et linnas makstakse jäätise müümise eest palju rohkem, aga seal on suuremad tööd ka, meitel istu põhiliselt laua taga ja valva ainult,” põhjendas Sooäär.

Sooääre sõnul külastab suvel Muhu Katariina kirikut umbes kümme tuhat inimest. “Tulevad terved 40-kohalised bussid, aga mitte keegi ei vaata sinna annetuste kasti poole ka, ei panda ühte kroonigi,” kurtis Sooäär.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)