Saarlasest kickpoksija tahab MM-l jõuda esikolmikusse (4)

Saarlasest kickpoksija tahab MM-l jõuda esikolmikusse

VÕITJA: 17-aastane Sander Laid on võitnud maailmakarika etapi ning üritab nüüd maailmameistrivõistlustel medalini küündida.

Sander Laid, kes võitis Ungaris toimunud kickpoksi maailmakarika etapi juunioride arvestuses, tahab sügisesel MM-l jõuda vähemalt pronksini. Seni on Laid elu jooksul peetud kaheksast ametlikust kohtumisest võitnud ühe. Ööbikuid kuulama pole noormeest suutnud veel keegi saata.

Ungaris toimunud MK võitmine viis low kick stiilis võistleva Sandri esimese saarlasena Eesti koondise liikmena septembris Itaalias toimuvatele maailmameistrivõistlustele. “Ma tahaks ikka kolme sekka tulla,” ütleb 17-aastane Kuressaare gümnaasiumi õpilane.

Tema sparringupartner ja abitreener Mario Väin üritab noormehe hoogu maha tõmmata, märkides, et esmatähtis on oma võimed realiseerida. “Tuleb mõelda, et annan endast parima. Kunagi ei tohi minna võistlusele mõttega, et ma lähen võitma. Siis põled oma peas juba läbi,” kinnitab Väin.

Judo juurest kickpoksini jõudnud Sander on harjutanud viis aastat treener Olev Väina käe all. Nüüdseks on Sander tulnud kahekordseks Eesti meistriks ning kuulub Eesti koondisse.

Mario Väin kiidab pea ainukese saarlasena kickpoksi võistlustel osaleva Sandri treenimistahet. “Sander teeb harjutamise lihtsaks, tal on endal huvi. Kickpoks on juba oma olemuselt raske. Juba ringi ronida on suur katsumus, sellepärast ongi sellega tegelejaid nii vähe. Ringi minek on psüühiliselt suur katsumus. Sa võid ärgata haiglas,” ütleb Väin. Sander pole seni õnneks haiglasse sattunud. Ta on pääsenud vaid jalatraumade ja põrutustega. Küll aga nägi Sander, kuidas MK etapil võistlejaid ringist kanderaamil minema viidi.

Sandri eeldusteks peab Väin lisaks treenimistahtele ka osavust, head kiirust ja vastase tunnetust. “Sandril on ennekõike hea liikumine ja hea vastasetunnetus, tunnetab distantsi ära. Ja hea kiire jalgade töö on tal. Et sa lööd kiiresti ja õigesse kohta ja tabad,” räägib Väin, lisades, et Sander on hea võistlejanärviga. “Sandril on hea närv. Paneb silma kinni ja magab.”
Maailmakarika etapil esimeses ringis loosiga vaba olnud ja teises matšis valgevenelast punktidega võitnud Sandri sõnul ongi maailma juhtivamad kickpoksijad pärit just Ida-Euroopa riikidest.

Tugevamad on Valgevene, Kasahstan, Ungari, Venemaa, Serbia. Nende riikide esindajatega tuleb Sandril kindlasti tegemist ka maailmameistrivõistlustel, kus kõik on kõvad vastased.

“Kes sinna saadetakse, need on ikka kõvad. Poksimatš iseenesest on juba keeruline ja raske, nõrku sinna ei saadeta,” kinnitab Sandri trennikaaslane Mario Väin.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 292 korda, sh täna 1)