Salme vald kavandab Sõrve maantee äärde elamurajooni

Salme valla menetluses olev üldplaneering näeb Salme asulas ette uue, 20–30 majaga elamupiirkonna rajamist.

“See on Salme valla läbi aegade suurim elamuarendusprojekt,” ütles Oma Saarele Salme valla ehitus- ja maanõunik Jüri Kluge, kelle sõnul ulatub uus elamupiirkond Salme põhikooli taguselt alalt Salme jõe ääres kuni Tehumardi külani.

“Salme on väga atraktiivne koht, meil on huvilisi, kes tahaksid endale maja ehitada,” kinnitas Kluge. “Siin on olemas lasteaed, kool ja kauplus. Kõik sellised asjad.”

Eramaadele jäävale elamualale peaks tulema kokku 20–30 maja, nende hulgas nii ühepereelamuid kui ka kuni kahekordseid ridaelamuid.

Ehitusnõuniku sõnul on kavandatud asukoht elamurajooni ehituseks igati sobilik, kuna läheduses on vajalikud trassid ja kommunikatsioonid. “Pole ju mõtet minna uut elamurajooni tegema kusagile metsa,” tõdes Kluge, kelle hinnangul võiks elamute ehitus pihta hakata paari aasta pärast.

Praeguseks on juba välja ilmunud ka esimene kinnisvaraarendaja. Karksi-Nuiast pärit OÜ Pinus Abja esitas vallavalitsusele avalduse detailplaneeringu algatamiseks eesmärgiga jagada uuele elamualale jäävad Saekaatri ja Pinuse katastriüksus elamukruntideks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)