Esoteerikapood Loitsukeller avas uksed Kuressaares (2)

Esoteerikapood Loitsukeller avas uksed Kuressaares

OMANIK KAUPA PAKKUMAS: Leti taga tutvustab Tiina Viilop ostjaile tooteid.

Alates eilsest on Kuressaares Saaremaa kunstistuudio kõrval avatud esoteeriliste tarvetega kaubitseva Tallinna poe Loitsukeller filiaal.

“See on meie üle 10-aastase ajaloo jooksul üks väga tähtis päeva, sest esimest korda tulime n-ö Tallinnast välja,” sõnas poe avamisel Tiina Viilop, Loitsukelleri üks omanikest. Mõttest Saaremaale pood rajada kuni reaalse avamiseni kulus napp kuu. Tiina Viilop rääkis Oma Saarele üllatusest 17. mai õhtul – just Saksamaalt naasnuna oli talle tulnud kõne poe teiselt omanikult Riina Klementilt, et vaja poe asjus Saaremaale sõita.

“Müüme kividega hõbeehteid, viikingikraami, India ehteid, poolvääriskive lihtsalt kivina ja ehetena, lõhnapirde, feng shui tooted, natuke Tiibeti kaupa, samuti on müügil rahustava muusika plaadid ning meil on ka palju teesid, nii meie taimesegusid kui ka teesorte erinevatest maadest,” loetles Viilop pakutavat kaupa.

Riina Klement lisas, et plaan on üles otsida ka kohalikud käsitöömeistrid ja näiteks ka mesinikud, sest kogu kaup ei pea üldse tulema kusagilt kaugemalt. Samas on kavas tuua müüki ka vastavat kirjandust, sest see huvi paistab inimestel olevat. Kuna aga kõrval poes müüakse eeterlikke õlisid, siis just seetõttu ei ole uues äris sedalaadi kaupa. Samuti on soolalampide ja muude soolatoodetega.

“Me ei seadnud niivõrd tingimusi poe rajamiseks väljaspool Tallinna, kuivõrd me ootasime häid endeid ja märke. Kuna praegu on tegu tõesti siinpoolse huviga ning kohapeal leidusid müüjad, samuti oli olemas koht, kuhu pood tuua, siis langes kõik kokku,” rääkis Klement.

Viilop meenutas, et aastaid tagasi, kui nad olid alustanud oma äriga Tallinnas, olid nad oma ruumid rentinud Gunnar Aarmalt. Kindel seljatugi, mida nad olid tundnud siis, on olemas ka siin. Kunstistuudio juhataja Anne Tootmaa oli Tiina Viilopi sõnul otsinud stuudioruumide kõrvale just sellist äri, mis ei oleks laenutus või mingi bürooruum, vaid võiks mingil määral haakuda tema enda kunstistuudio valikuga.

“Kuna siin on läbikäidav ruum, siis see seoks nii ühte kui teist ja tooks mõlemale huviliste ringi juurde ja seetõttu me sellisena sobisime temale,” märkis Viilop.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 692 korda, sh täna 1)