Juhtkiri: Koostöö tõi lambaliha letti

Juhtkiri: Koostöö tõi lambaliha letti

 

Väiketootjatest lambakasvatajate pikemat aega kurdetud mure – saarlastel pole omamaist lambaliha kuskilt võtta – on lahendust leidmas. Lambaliha ja sellest valmistatud tooted on Kuressaares saadaval.

Söögikohtade teenindajad ja turu lihapoe müüjad väidavad, et liha on siinsamas saare karjamaadel kepsutanud voonakeste oma. Usume, kui teenindajad nii ütlevad, kuigi kahtlejaid jätkub ju alati.

Väiketootjate, lihatööstuse ja tarbijate ühistu koostöö näitab ette suuna, kuidas peab saarel toimetama, et kõigil oleks kasulik. Loodame vaid, et kahtlusi tekitanud must lihaäri ja meile väidetavalt teistpoolt maakera toodud lambaliha Saaremaalt kaovad.

Aga ühegi kauba tarnija ei seisa püsti ilma tarbijata. Reklaami tarbida kodumaist toitu oleme kuulnud juba pikka aega. Aga ikka ostame Hispaania tomateid ja Poola kurki. Hinna tõttu.

Kas me võtame saaremaise lambaliha taas oma igapäevamenüüsse, ei sõltu üksnes meie soovist vanavanemate kombel toituda. Suuresti sõltub omaksvõtmine sellest, kas saarlase lambaliha ka hinnas meie ootustele vastab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)