Kuressaaret väisas ohutut liiklemist propageeriv kultuurne motobande

Kuressaaret väisas ohutut liiklemist propageeriv kultuurne motobande

YAMAHALE BENSIINI JA ENDALE MIDAGI KARASTAVAT: Telemees Tanel Talve vaimustus motobandest ja ei kahetse karvavõrdki, et soostus bandega liitumast.

“See on puhkus hingele ja vabaduse tunnetamine,” ütles eile kultuurse motobande retke kohta Kuressaarde jõudnud viiuldaja Marju Varblane, kes oma Suzuki Freewind XF 650 Olerexi tanklas järgmiseks etapiks teele sättis.

Ligi kolmekümmet eesti ja soome kultuuritegelast, kes mootorratastel Eestimaale tiiru peale tegemas, oli Kuressaare linna piirile uudistama tulnud samapalju huvilisi. Heategevusretke korraldajad jagasid jalgratturitele ja motorollerijuhtidele ohutusveste. Fännidel oli võimalik oma lemmikutelt autogrammi paluda.

Üks esimesi, kes korraldajailt erksavärvilise ohutusvesti selga sai, oli omaaegne legendaarne kelner Ado Arge. “Mul oli plaanis niikuinii jalgrattaga surnuaeda sõita. Kadi raadiost aga kuulsin, kui Annika Väälma teadustas, et motomehed jõuavad kell 11 Olerexi tanklasse. Hakkasin siis natuke varem sõitma, et mootorrattaid ja kultuuritegelasi oma silmaga näha,” tundis peaaegu iga päev jalgrattaga sõitev Ado Arge heameelt nii ohutusvestist kui ka motomeestega kohtumisest.

Kuressaare gümnaasiumi õpilane Kerli Adamson sai motobande tulekust teada isalt. Kerli võttis ka sõbranna Meriliis Semjonovi kohtumisele kaasa. Mõlemad tüdrukud teadsid ohutusvesti tähtsusest liikluses ja rõõmustasid selle üle, et nüüd saavad nemadki tänaval jalgrattaga sõites kingitud vesti kanda.

Jaan Jõgi sai motobande tulekust teada eilsest Oma Saarest. “Kell oli 10.30, kui lehe kätte võtsin. Ütlesin siis Jakole, et nüüd kohe on minek, ehk jõuame. Kiirustamine tasus ära. Poisil juba mõned autogrammid ka käes,” andis auto- ja motospordihuviline Jaan Jõgi teada.

SA Kuningas Arthuri Fond juhataja ja ooperilauljast grupijuht Mart Mikk ütles, et retk on hästi kulgenud. “Vastuvõtt on olnud vapustav! Naljaga pooleks oleme nimetanud neid laulupidudeks. Alatskivil oli kogu plats väikseid lapsi täis. Nad jooksid ringi ja kogusid autogramme. Isegi söögimajja tulid järele. Külast oli leitud kaks mootorratast ja nende vahele oli tõmmatud loosung, kus kirjas “Tere tulemast, kultuurne motobande!”

Tanklatesse jõudes näeme, kuidas meid oodatakse. See vaatepilt on meeliülendav,” rääkis Mart Mikk.

Kanal 2 toimetaja Tanel Talve on grupis üks kogenumaid motomehi, kes motomatkadel jätnud seljataha tuhandeid kilomeetreid.

“Inimestega suheldes saad sa sõnumit ohutu liikluse ja liikluskultuuri kohta üldse kõige paremini edasi anda. Kui ma ütlen kohtumisel kümneaastasele Peetrile või üheksasele Liinale, et ohutusvest võib päästa teid liiklusõnnetustest, siis nad mõistavad seda. Reklaamklipid teleris ei ole nii suure mõjuga,” teadis Tanel Talve rääkida.

Muusik Elmar Liitmaa kiitis seltskonda ja fänne. Kõikjal on tal tulnud jagada väga palju autogramme. Vahest olid saarlased kohtumisel tagasihoidlikumad.

Kuressaarest sõitis kultuurne motobande Hiiumaale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 103 korda, sh täna 1)