Pallasmaale plaanitakse 50-kohalist jahisadamat ja kõrtsi (6)

Muhulased Rein ja Endel Leht plaanivad Pallasmaa külas rajada 50 purjekat mahutava sadamakompleksi. Lisaks ehitatakse sadama lähedale majutushooned ja õllekõrts.

Äsjavalminud Mihkli maaüksuse detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) programmi kohaselt soovivad arendajad rajada 10 ha suurusel maa-alal kaasaegse sadamakompleksi koos vajaliku infrastruktuuriga. Külalissadam on planeeritud kuni 50 jahile ning kodusadam kuni 30 mootor- ja sõudepaadile.

Samas on plaanis pakkuda külalistele ka majutus- ja vabaaja veetmise võimalusi. Kavas on ehitada majutushooned, karavanide plats, spordiväljakud, vabaõhu estraadilava ning õllekõrts.

Planeeringuala näeb ette ka elamute (ühepere-, paaris- või ridaelamute) ehitamist.

Tulevikus on arendajatel soov hakata sadamakompleksis kasutama tuule- ja päikeseenergiat. Arendus kavandatakse ellu viia etapikaupa, sõltuvalt vajadustest ja rahalistest võimalustest.

Detailplaneeringu strateegilist keskkonnamõju hindamist viib läbi Estonian, Latvian & Lithuanian Environment OÜ (ELLE OÜ). KSH programmiga saab tutvuda Muhu vallavalitsuse kodulehel www.muhu.ee . Programmi avalik arutelu toimub 27. juunil algusega kell 18 Pallasmaa külas Mihkli talus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)