Saarlased mängivad Tallinna Linnateatris “Reigi õpetajat”

Eile algas Tallinna Linnateatri Taevalaval Kuressaare Linnateatri lavastuse “Reigi õpetaja” nädal aega kestev etendusteseeria.

Möödunud aastal Kuressaare vanas sadamaaidas Aare Toikka lavastatud “Reigi õpetajat” mängitakse juunis Tallinna Linnateatri Taevalaval 12.–20. juunini seitsmel korral.

Eilsele etendusele oli pärastlõunaks 160-kohalisest saalist eelmüügi kaudu välja müüdud 70 piletit. Võrreldes Tallinna Linnateatri täissaalile mängitavate omalavastustega on seda küll vähevõitu, ent Kuressaare Linnateatri juhi Aarne Mägi hinnangul võib ahtakest eelarvet arvestades olukorraga rahule jääda. “Raske on hinnata, on seda palju või vähe, sest sellist asja pole enne tehtud, et mõni külalisteater oleks nii pikalt Tallinna Linnateatri majas etendusi andnud,” ütles Mägi.

Mägi sõnul on näitetrupi meeleolu hea ning proovid on sujunud hästi. Kõikide probleemide lahendamisel on saadud võõrustajatelt abi. “Kindlasti tahaks tänada Tallinna Linnateatri töötajaid, kes on saarlasi väga külalislahkelt vastu võtnud. Ei ole seda tunnet, et oleme kuskilt maalt tulnud väiketeater. Suheldakse nagu võrdne võrdsega ja see on väga meeldiv,” lausus Aarne Mägi.

Aino Kallase samanimelise jutustuse ainetel valminud lavastuse “Reigi õpetaja” valis linnateater pealinnas näitamiseks välja põhjusel, et see lavastus pälvis mullu Eesti teatriüldsuse suure huvi ning lavastuse kohta ilmusid arvustused kesksetes kultuuriväljaannetes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)