Türklastele meeldib Saaremaa puhtus ja vaikne keskkond

Türklastele meeldib Saaremaa puhtus ja vaikne keskkond

KÜLALISED SOOJALT MAALT: Pea kuu aega Kuressaares viibivate türklaste õpetaja (paremal) Hakan Erdogan ja üks kuuest praktikandist, turismiõpilane Ibrahim Melek.

2. juunist viibivad Leonardo Da Vinci programmi raames Kuressaare ametikoolis seitse türklast, kes tulid siia praktikale. Pärast nädalast Saaremaal elamist leiavad türklased, et kohalikud inimesed on sõbralikud, siinne elu rahulik, saar roheline ja puhas.

Türklasest inglise keele õpetaja Hakan Erdogan arvab, et Saaremaa on väga kõrge potentsiaaliga turismipiirkond. “Saaremaa on väga puhas ja rahulik on siin ka,” ütleb ta. Türgi õpetaja nendib, et Kuressaare on väga roheline linn. Tema meelest on suureks plussiks Saaremaa rahulik ja närvilisusest vaba keskkond. “Inimesed, kellel on kiire ja närviline elu, vajaksid puhkuseks just midagi taolist,” kommenteerib Türgi õpetaja.

“Ja ma arvan, et te saaksite seda ära kasutada.” Hakan Erdogan lisab, et kuigi ta siin praegu väga palju turiste näinud ei ole, on siin kesksuvel kindlasti rohkem võõrast rahvast, märkides, et praegu on Saaremaal ka jahedavõitu.

Türgi õpetaja räägib ka, et internetist võib Eesti kohta saada palju infot. “Maailm on nagu väike küla,” märgib ta. Õpetaja sõnul tahtsid türgi noored Eestiga lähemalt tutvuda, siinset elu ise kogeda ja riiki tundma õppida. “Eesti on äge,” kiidab Erdogan ja lisab, et ka inimesed on siin head.

Kõik türgi õpilased, kes Saaremaale praktikale tulid, on pärit Antalyast, aga erinevatest koolidest ja erinevatelt kursustelt. Õpetaja räägib, et nad nimetavad ennast seitsmeks õnnelikuks inimeseks. “Me saime siia tulla ja näha, et Saaremaa on väga puhas ja hea koht,” põhjendab ta. Tema meelest on siinses ametikoolis väga head kaasaegsed tehnoloogilised lahendused ja loodud on väga hea õpikeskkond. “Kõik on väga mugav,” arvab ta.

Kuressaare ametikooli kutseõpetaja Piret Pihel ütleb, et kontaktid türklastega said loodud juba eelmisel aastal, kui ametikooli esindus käis Türgis Antalyas. “Me oleme nende Leonardo Da Vinci projekti partnerid,” selgitab Pihel. Tema sõnul on Türgist praegu Kuressaare ametikoolis praktikal neli elektri-eriala õpilast, kaks autoremondi õpilast ja üks turismiõpilane. Kokku kuus õpilast ja üks õpetaja.

“Turismiõpilane on praktikal meie kooli restoranis, autoremondi õpilased kooli laboris,” ütleb Pihel, lisades, et elektrikud hakkavad töötama golfiväljakul. Pihel räägib, et oma esimesel siinviibimise nädal tutvusid türklased Saaremaaga, kohanesid, õppisid inglise keelt ning turismiõpilane käis koos meie ametikooli omadega tutvumas Lõuna-Eesti turismitaludega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)