Kaarma meestelauluõhtul pakkusid ööbikud kooridele lisa

Kaarma meestelauluõhtul pakkusid ööbikud kooridele lisa

 

Reede õhtul Kaarma kirikuaias toimunud II meestelaulupäeva avaakordi andsid ööbikud, kes enne laulupeokontserdi algust laksutasid häälekalt oma laulu. Sellisest ööbikute etteastest olid vaimustunud nii lauljad kui pealtvaatajad.

Peo lavastaja Vendo Peebo kavandatu kohaselt sammusid mehed eesotsas tõrvikukandjaga pühakoja seina äärde sätitud lavale kolmest küljest.

Kaarma valla kultuurijuht Rein Orn oli kaarmalaste vanale tuttavale SÜM-ile (pildil) seltsiks kontserti andma kutsunud laulumehi Tallinnast – Inseneride Meeskoori (dirigent Ants Üleoja) ja Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori (koorijuht Kuno Areng).

Repertuaar oli valitud oskuslikult. Laulud kõlasid oivaliselt. Akustiliselt mõjusid vana kiriku müürid muljetavaldavalt.

Marit Kiikeri loetud luuletused, Mart Aardami ja Leana Vapperi esitatud muusikapalad, talulaste rollis laval olnud Viivian Laesi ning Indrek Raidma etteasted olid mõjusad.

“Järgmisel aastal jälle, siis aga juba augustis nagu mullu!” kutsus Rein Orn nii lauljaid kui publikut taas Kaarmale laulurõõmust osa saama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)