Ott Tänak sai kodusel Oriküla rajal võidu õnnega pooleks (1)

Ott Tänak sai kodusel Oriküla rajal võidu õnnega pooleks

NAPP VÕIT: Ott Tänakule tõi Oriküla rallisprindi võidu vaid 0,5-sekundiline edu Margus Remmaku ees.

Porisel rajal lausvihmas sõidetud Oriküla rallisprindil, mis oli ka Eesti rallisprindi meistrivõistluste etapp, pakkusid publikule kõige enam närvikõdi neljarattaveolistel autodel kihutanud mehed. Duelli esikoha pärast pidasid Margus Remmak ja Ott Tänak, kust võitjana väljus viimane.

“Tingimused olid rasked, sõit läks iga vooruga vaid keerulisemaks,” ütles Ott Tänak Oma Saarele, et taolisi ilmastikutingimusi tema karjääri jooksul palju ette pole tulnud.

Konkurent eksis

Avavooru võitis Remmak. Teisest voorust rallitiimi Harju KEK võistleja aega kirja ei saanud, kuna lennutas Mitsubishi Lanceri üle rajaosi eraldava mullavalli. “Pidurdusmaa oli sama nagu avavoorus, aga trajektooril rohkem muda ja kiirus kurvi sisenemiseks liiga suur. Tuli suunda kiiresti korrigeerida vasakule, muidu oleks sõit lõppenud üle katuse lendamisega. Maandusime ratastele, kuid sõidusuund oli muutunud ja lendasime üle valli konkurendi tee peale,” kommenteeris Remmak.

Kõrvalrajal sõitnud Tänakust oli Remmak õhulennu ajal tublisti ees, mis tähendas antud olukorras Subarul võistelnud rivaali puhtalt pääsemist.

Saarlasele anti mõni hetk hiljem uus stardivõimalus, kuna avavooru võitnud tallinlase auto sattumine tema võistlusmasina ette rikkus siiski sõidu. Et Tänak selle vooru võitis, otsustati esikoht viimases sõidus.

Otsustavas voorus õnnestus kodurajal kihutanud Tänakul konkurenti edestada vaid 0,5 sekundiga ning sellega kindlustada endale etapivõit. “Eks ta selline õnneasi ikka oli,” ütles Ott Tänak, kes ei osanud kommenteerida, palju konkurendi apsakas teises voorus tema kasuks mängida võis. “Tegime mõlemad kõikides voorudes head sõidud.”

Lempule esikoht, Traumann napilt võidust ilma

Ka 2WD ralli arvestuses kuulus võit saarlasele. 15 osavõtjaga klassis edestas Hondal võistelnud Reiko Lempu avavoorus kogenumat konkurenti Arvo Ojaperve.

Teises sõidus sai Renault Cliol sõitnud mandrimees kirja saarlasega sama aja. Otsustava sõidu võitis Kristen Kelement. Esikolmik kujunes seega järgmiseks: Lempu, Ojaperv, Kelement.

Ülejäänud saarlastel poodiumikohtade jagamise juures sõnaõigust ei olnud. Lembit Soe rikkus oma sõidu “spinniga” juba avavoorus, Einar Laipaik oli aga sunnitud möönma, et kuiva ilma rehvidega pole taolise ilmaga rajal midagi teha.

Klassis 2WD sprint röövis saarlaselt võiduvõimaluse Vändra noormees Martin Saar, kes edestas esimeses voorus kõiki rivaale veenva eduga, ent teisest sõidust sai ta võidu vaid 0,3-sekundilise paremusega Kaino Traumanni ees. Orissaare võistleja tunnistas, et konkurendile sedavõrd napp allajäämine jäi hinge kripeldama. “Ma tean ka, kuhu see aeg kadus. Oli probleeme kolmanda käiguga,” sõnas võistluse teise tulemusega lõpetanud Traumann.

Kuni 16-aastaste noorte vanuserühmas saavutas etapivõidu Martin Kangur, kuni 18-aastastest noortest oli edukaim Roland Murakas.

11. Saaremaa rallisprindi korraldustoimkonna liige Toomas Sepp ütles võistluse järel, et tegu oli väga ekstreemse sõiduga. “Seni ei ole ühelgi Oriküla rallisprindil kordagi sadanud – lõpuks see siis juhtus. Varem on olnud nii, et on päev enne tulnud vihma, aga võistluse ajal on olnud kuiv.”

Rando Aav, Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)