Hilja ja Kaarel Kitt jätavad laste võistlustantsuga hüvasti (3)

Hilja ja Kaarel Kitt jätavad laste võistlustantsuga hüvasti

Ligi veerand sajandit lastele tantsutrenne andnud Kaarel ja Hilja Kitt tunnistasid, et lõpetamine on küll veidi raske, kuid tants ja tantsulapsed jäävad nende hinge alles.

Üle 25 aasta Saaremaa lastele võistlustantsutrenne andnud Hilja ja Kaarel-Günter Kitt andsid eile oma tantsukooliga Kitty lõpukontserdi ning lõpetavad laste iganädalase treenimise.

Täielikult Kitid võistlustantsu maailmast veel siiski kõrvale ei tõmbu. Nimelt jätkavad Hilja ja Kaarel kursuste andmist nii lastele kui täiskasvanuile, kuid need on lühiajalised trennid. Järjepidevatele treeningutele tõmmatakse joon alla.

Põhjuseks on Kittide sõnul vanus. Kaarel (65) ja Hilja (66) sõnasid, et on juba liiga kaua võistlustantsu maailmas sees olnud ning tahaksid nüüd veidi rahulikku elu nautida. “Vanus on juba see ja Kaarlil on suvel teised tööd. Peaks ikka rohkem kodus olema,” selgitas Hilja.

Kitid alustasid Saaremaal laste treenimisega 1982. aastal ning nende käe alt on läbi käinud pea kõik siinsed võistlustantsuhuvilised lapsed. Hilja Kiti sõnul treenisid nad tantsuklubis Flamingo kokku ligi 480 last, kuid sellele lisanduvad 2000. aastal loodud Kitty tantsustuudio kasvandikud ning hulgalised kursustel ja tantsuklassides osalejaid. Hilja Kiti sõnul on nad tantsutunde andnud pea kõikides Saaremaa kultuurimajades ja maakoolides.

Saaremaa võistlustants siiski jätkab

Seda, et Saaremaa võistlustantsuhuvilised lapsed nüüd täitsa ilma treeneriteta jääksid, Kittide sõnul karta pole. “Eks me rääkisime lastele ju sellest juba ammu ja neil on olnud aega mõelda, mida edasi teevad,” lisas Hilja. Tema sõnul saavad tantsuhimulised noored jätkata kas Revalia tantsuklubi filiaalis, Inspiras, Semiiris või mujal.

Ka Revalia tantsukooli juhataja ja tantsuõpetaja Merle Klandorf leidis, et Saaremaa võistlustantsuhuvilistel paanikaks kindlasti põhjust ei ole, kuna Revalia filiaal jätkab oma tegevust. Klandorfi sõnul on Hilja ja Kaarel Kitt teinud väga tänuväärset tööd ning ta soovib enda poolt treeneripaarile suure kummarduse teha. “Neid inimesi, kes ei tegele tippudega, vaid süstivad väikestesse huvi, on väga vaja,” lisas Klandorf.

Kitid tunnistavad, et nende puhul on tegu fanaatikutega. “Me oleme jah siuksed vähe imelikud,” leidsid Kitid üheskoos. Tuntud tantsupedagoog Ants Tael lisas samuti, et kuigi ta Kittidega väga tihedalt kokku pole puutunud, võib abielupaari pidada kohalikeks entusiastideks ja Saaremaa võistlustantsule aluse panijaiks.

Hilja Kiti sõnul ei saagi sel alal ilma fanatismita hakkama. “Ei piisa ainult sellest, et treener annab oma tunni ära ja läheb koju. Kõik probleemid, organiseerimised, laste mured, kõik on vaja õpetajal ära kuulata,” kinnitas Hilja. Samuti tunnistab paar, et lapsed, kes on nende käe alt läbi käinud, said väga omaks.

Tantsuõpetajad on teise pere eest

Ka Kittide kunagine tantsulaps Priit Puppart tunnistab, et onu Karla ja tädi Hilja, keda hellitavalt nii kutsuti, olid talle kui teise pere eest. “Mõlemad on väga südamlikud inimesed, kes ei käinud piitsaga järel, aga kuidagi sisemiselt ei saanud ise asju tegemata jätta. See oligi mingi sisemine piits, mis tööle pani,” võttis Puppart Kittide töömeetodi kokku.

Hilja ja Kaarel laususid aga seepeale, et Saaremaa lapsed ongi teistsugused ja veidi hingelisemad, kelle puhul piitsa-prääniku meetod võib-olla ei töötakski. Kaarel lisas, et tema ei mõista juttu nooruse hukkaminemisest, kuna need Saaremaa lapsed, kellega nemad oma töös on kokku puutunud, olid küll äärmiselt toredad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 270 korda, sh täna 1)