Kohtus: Pädaste mõis ja OÜ Patiks leidsid kompromissi

Neljapäeval pidi Kuressaare kohtumajas arutusele tulema OÜ Patiksi ligi poolemiljoniline võlanõue Pädaste mõisa vastu, kuid kohtulik arutlus jäi ära, kuna pooled jõudsid omavahel kokkuleppele ja sõlmisid kompromisslepingu.

“Leidsime mõlemaid pooli rahuldava tulemuse,” ütles Pädaste mõisahärra Imre Sooäär ning oma rahulolu kinnitas ka OÜ Patiks juhataja Raivo Kiipsaar. Kiipsaare sõnul leppisid pooled kokku, et kompromisslepingu sisu ei avalikustata.

Kohus peab lepingu kinnitama veel määrusega, mis lõpetab menetluse.
Projekteerimisfirma OÜ Patiks nõudis Pädaste mõisalt 2007. aastal teostatud tööde eest kohtu kaudu ligi pool miljonit krooni, mõis aga keeldus maksmast, põhjendades oma keeldumist Patiksi hilinemisega tööde esitamisel.

Kohus karistas rahavarast

Kohus mõistis teise inimese kontolt raha varastanud mehe süüdi ja karistas teda 1000 krooni suuruse rahatrahviga. Lisaks sellele mõisteti mehelt välja 6525 krooni sunniraha ning õigusabiga seonduvad kulud.
Taavi Tamme süüdistati selles, et ta 28. veebruaril varastas teise inimese Hansapanga kontolt inimese teadmata ja võõraid paroole kasutades 3000 krooni. Taavi kandis raha oma pangakontole ning võttis selle sularahana automaadist välja.

Vahistatud noormees tahtis sünnipäeva vabaduses veeta

Varguse ja peksmise eest tänavu mais vahistatud Elvis palus kohtul ennast kautsjoni vastu vabastada, sest soovis 19-aastaseks saamist vabaduses tähistada.

Kohus jättis Kuressaares Veski trahterist mahla ja sigarettide varguses süüdistatava Elvise taotluse rahuldamata, sest oli alust arvata, et noormees võib vabaduses jätkata kuritegude toimepanemist.

Mullu novembris vanglast tingimisi ennetähtaegselt vabanenud Elvis on ka 11 väärteo eest mõistetud trahvid suuremalt jaolt tasumata jätnud ja tal puudus enne vahistamist alaline töökoht. Soov pidada oma sünnipäev vabaduses ei ole kohtu jaoks veenev argument vahi alt vabastamiseks.
Süüdistuse kohaselt tungis Elvis 23. mai varahommikul kolmanda korruse avatud ukse kaudu sisse Kuressaares Pärna tänaval asuvasse OÜ-le Siva Invest kuuluvasse Veski trahterisse. Mees varastas sealt 123 krooni eest mahla- ja sigaretipakke.

Samast päevast alates viibib ta vahi all. Lisaks süüdistatakse noormeest 20. aprillil Viljandis kino Rubiin ees kannatanule kahel korral rusikaga näkku löömises.

Vastavalt kokkuleppele nõudis prokurör kohtus noormehe karistamist viie kuu pikkuse vangistusega, millele liidetakse Viljandi kohtu otsusega mõistetud vangistuse kandmata osa üks aasta kuus kuud ja seitse päeva. Kuna noormees ütles kohtus kokkuleppemenetlusest lahti, taotledes enda vahi alt vabastamist kautsjoni vastu, tagastas kohus kriminaalasja prokuratuurile menetluse jätkamiseks.

Kohus karistas helisummuti valmistajat

Kohus karistas tulirelva helisummuti ebaseadusliku käsitsemise eest 44-aastast Valdot 12 350 krooni suuruse rahalise karistusega. Lisaks sellele tuleb tal tasuda menetluskulu 6525 krooni, ekspertiisitasu 2940 krooni, ning riigi õigusabiga seonduvad kulud. Asitõendina Valdolt ära võetud Hiinas valmistatud 4,5 mm õhupüss ja helisummuti taoline ese kuuluvad hävitamisele.

Valdot süüdistati selles, et ta aastatel 2005–2006 Nõmmkülas Muhu vallas, rikkudes relvaseaduse nõudeid ja omamata vastavat luba, valmistas tulirelva helisummuti. Helisummuti on tulirelvaga tulistamisel tekkiva heli summutamiseks ettenähtud seadis. Kohtualune omas, hoidis ja hooldas seadist 13. jaanuarini 2008.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)