Kultuuripealinn kutsub saarlasi ideid teostama

Kultuuripealinna Tallinn 2011 ürituste korraldajad käisid Kuressaares tutvustamas kultuuripealinna, kutsudes ka saarerahvast pakkuma ideid, kuidas sisustada kultuuriaastat siin- või sealpool merd.

Kultuuripealinna kommunikatsioonijuht Merilin Pärli selgitas, et kultuuripealinna ideed käiakse tutvustamas kõigis linnades. “Eesmärgiks on selgitada, et see ei ole ainult Tallinna keskne sündmus, ning kutsuda koostööle kõiki, kes huvitatud on,” rääkis ta ning lisas, et eelkõige oodatakse lennukamal tasemel, julgemaid, n-ö kiiksuga ideid.

Ideede teostamise otsustab kultuuriaasta loomenõukogu. Kümmekond suuremat projekti soovitakse juba selle aasta lõpuks ära otsustada, sest suurte asjade tegemine võtab rohkem aega. Enamik väiksemaid projekte võiks “lukus” olla järgmise aasta lõpuks.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ütles, et on väga tore, kui seoses kultuuriaastaga otsitakse inimesi üle Eesti ning et Kuressaare kindlasti pakub oma ideed välja. “Ma arvan, et on päris palju inimesi, kes leiavad siin väljakutse idee välja mõelda ja teostada.” Aastal 2011 on Tallinna kõrval teiseks Euroopa kultuuripealinnaks Turu, mis on üks Kuressaare sõpruslinnu.

Euroopa kultuuripealinna ja ideekonkursi kohta saab teavet veebiaadressilt www.tallinn2011.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)