Öösel süüdati jaanilõke

Öösel süüdati jaanilõke

 

Eile öösel süütasid pahatahtlikud kodanikud Kuressaare linna jaanitule lõkkeks kogutud materjal. Päästjad jõudsid tule kustutada, kuid hävis neljandik materjalist. Taastamine läheb korraldajatele maksma umbes 4000 krooni.

20. juunil kell 2.48 sai häirekeskus teate, et Kuressaares Staadioni tänaval põleb lõkkeplatsil kogutud jaanilõkke materjal. Päästjad kustutasid ühest servast põlenud kuhjatud puitmaterjali, suurem osa lõkkematerjalist jäi alles.

Jaanituld korraldava Kuressaare Kultuurivara haldusjuhi Mati Talvistu sõnul pannakse lõke uuesti kokku ja pidu ära ei jää.

“Ootame linnakodanike valvsust, et hoida sellised vandaalitsemised ära,” ütles Talvistu, lisades, et kui mõni linnainimene midagi näeb, võiks ta sellest teada anda. Lõkke taastab Kuressaare Linnamajandus.

Kuressaare Linnamajanduse juhataja Urmas Raik ütles, et taastamiseks on vaja tuua uus lõkkematerjal ja see paika sättida, milleks on vaja kasutada ka tehnikat. Tema sõnul läheb taastamine maksma umbes 4000 krooni, ja muidugi väärtuslikku aega, mida oleks saanud mõne muu pakilise töö tegemiseks kasutada.

“Ajast ongi kõige rohkem kahju,” ütles Raik, kelle sõnul ei ole tema ajal sellist asja juhtunud, et keegi oleks üritanud lõkkeks kogutud materjali varem ära põletada.

Juhtunust on teavitatud ka politseid.

Kuressaare linna jaanituli toimub 23. juunil kell 21.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)