Perekonnaseisuosakond kolib maavalitsuse majja

Lähiajal peaks Saare maavalitsuse perekonnaseisuamet Kitsas tänav 3 asuvatest ruumidest kolima Saare maavalitsuse peamajja Lossi tänav 1.

Saare maavanem Toomas Kasemaa ütles Oma Saarele, et perekonnaseisuosakonna kolimine on lähikuude küsimus. “Sissekäik perekonnaseisuosakonna tulevastesse ruumidesse saab olema Kitsa tänava poolt,” rääkis maavanem, selgitades, et siseneda tuleb läbi kangialuse Lossi 1 maja sisehoovi ning perekonnaseisuameti toiminguteks mõeldud uued ruumid jäävad kohe vasakut kätt esimesele korrusele, ruumidesse, kus varem asus maaosakond.

Saare maavalitsuse maaosakonna kolme töötaja käsutusse jäävad lähitulevikus vaid ruumid, mis asuvad Lossi 1 hoone sama osa teisel korrusel.

Toomas Kasemaa sõnul ei peaks perekonnaseisuosakonna kolimine kahandama võimalust korraldada pidulikke abielutseremooniaid. “Pidulikke abielutseremooniaid on endiselt võimalik sõlmida raekoja saalis,” märkis maavanem. “Sellele lisaks oleme välja tulnud ettepanekuga, et reede pärastlõunati ja laupäeviti on perekonnaseisuosakonnal pidulike ürituste korraldamiseks võimalik kasutada ka maavalitsuse saali.”

Saare maavalitsuse koduleheküljel toodud dokumendist pealkirjaga “Abielu sõlmimine” võib lugeda, et abielusid sõlmitakse Saare maakonnas reedeti ja laupäeviti, erandkorras ka muudel nädalapäevadel. Abielusid on võimalik sõlmida kas Kuressaare raekoja II korruse saalis (saali rent 590 krooni) või siis perekonnaseisuosakonna käsutuses olevates ruumides.

Kitsas tänav 3 maja, kus perekonnaseisuosakonna ruumid praegu asuvad, läheb maavalitsuse käest üle sotsiaalministeeriumile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 445 korda, sh täna 1)