Pöide vald karmistab sünnitoetuste maksmise korda

Pöide vallavolikogu otsustas karmistada sünnitoetuste maksmise korda.

Kui siiani oli sünnitoetuse maksmise ainsaks tingimuseks, et lapse esmane elukoht (ehk vastavalt seadustele siis tema ema elukoht) pidi sünnimomendil olema Pöide vald, siis nüüd peab Pöide vald ühe vanema elukohaks olema lapse sünnile eelneva aasta jooksul.

50 protsenti toetusest makstakse siis, kui vähemalt üks vanem on olnud vähem kui 12 kuud valla elanik. Sünnitoetuse suurus on Pöide vallas 5000 krooni.

Vallavanem Jüri Linde ütles, et siiani, kui säärast piirangut ei olnud, on sünnitoetuse saamiseks ennast valda lihtsalt ka sisse kirjutatud. “Sellise piirangu kehtestamine tuli volikogus jutuks juba siis, kui eelarvet menetleti, nüüd arutas seda ka haridus- ja sotsiaalkomisjon ning küsimus jõudis volikogusse,” rääkis Linde.

Sellel aastal sündinud kuuest Pöide valla kodanikust elavad pooled tegelikult mujal, kuid nende puhul tuleb vallal arvestada sellega, et peatselt tuleb hakata tasuma kas teises omavalitsuses lasteaias või koolis käiva lapse eest või kirjutatakse laps lihtsalt vallast välja.

Sama küsimus oli arutusel ka juunikuisel Pihtla volikogu istungil. Seal otsustati küll sotsiaaltoetuste maksmise kord saata teisele lugemisele, kuid kuna Pihtlas, kus sünnitoetus on praegu 4000 krooni, ei ole siiani selle saamiseks kõveraid teid kasutatud, leidsid vallavolinikud, et nende vallas lapsevanemate sissekirjutus veel probleemiks ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 84 korda, sh täna 1)