Algavad Kuressaare jahisadama faarvaatri põhja puhastustööd (5)

Pärast keskkonnaministeeriumi kooskõlastust algavad sel nädalal Kuressaare jahisadama faarvaatris tööd selle puhastamiseks orgaanilistest setetest ja taimedest.

Faarvaater peaks puhastatud saama kuu lõpuks.

Kuressaare linnavalitsuse keskkonna- ja välisprogrammide spetsialist Karli Valt rääkis, et kuni kolme meetri sügavune vesi peaks pärast selliseid töid taimede vohamisest puhtana püsima vähemalt kolm aastat. Jahisadama faarvaater on 2,5 meetri sügavune pärast 2002. aastal tehtud süvendamist ning siiani ei ole taimestik veesõidukite liiklemist seganud.

Kuna tegemist on merelindude hoiualaga, küsiti tööde tegemiseks kooskõlastust ka ornitoloogidelt. Põhja puhastamise käigus pumbatakse läbilõigatud taimestik faarvaatri vallide peale ning see tegevus võib segada seal elavaid linde. Ornitoloogide soovitusel tehakse töid kolmes etapis, millest esimeste töödega võib alustada juba sellest nädalast.

Edaspidiseks avaldas Karli Valt lootust, et kui kolme aasta jooksul olukord lubab, saaks faarvaatri süvendada kolme meetri sügavuseks nagu esialgne projekt ette nägi.

Faarvaatrit puhastab Saarte Liinide süvendaja Watermaster.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 81 korda, sh täna 1)