Esmaste kaupade hinnatõusu võtavad poodnikud enda kanda (3)

Esmaste kaupade hinnatõusu võtavad poodnikud enda kanda

 

Kuigi 1. juulist tõusis seni kehtinud 18-protsendiline käibemaks 20-le, lohutavad poodnikud, et esmaste toiduainete hinnad ei tõuse.

Kuna aga kaubanduskeskustel jäi hindade korrigeerimiseks liiga vähe aega, siis võib poodides tulla arusaamatusi – hinnasildid räägivad üht, aga kassas lüüakse kauba ostmisel sisse uus ja kõrgem hind.

“Hindade korrigeerimist alustasime küll juba 3. juulil, aga et hinnasiltide vahetamine on suur töö, siis võtab see rohkem aega,” ütles Oma Saarele Rimi ja Säästumarketi turundus- ja kommunikatsioonijuht Evelin Mägioja.

Tarbijakaitse loal võib kaubandus selleks kasutada üleminekuperioodi, mis kestab 31. augustini. Mägioja sõnul võivad Rimis ja Säästumarketis hinnad küll tõusta, aga järkjärgult ja mitte kõikidel kaupadel korraga. Kõigil kampaaniatoodetel aga jäävad hinnad kindlalt endiseks.

“Igapäevase ostukorvi toodete puhul, näiteks piim, leib, sai, hapukoor jne jääb hinnatõus üldse olemata,” märkis Mägioja.

Ka Maxima avalike suhete juht Erkki Erilaid kinnitas, et populaarsemate igapäevaste toiduainete hinnad, millel on kõige suurem käive, jäävad nende poes muutmata.

“Tõstsime 1,7 protsendi võrra alkohoolsete jookide (veinid, vahuveinid) ja kodukeemiakaupade hindu. Pisut on juurde tulnud ka mõnedele tööstuskaupadele, aga kuna meie poodides on piisavalt palju kampaaniahindu, siis pole see hinnatõus märgatav,” sõnas Erilaid. “Hindade märgistamisega oleme me aga hästi hakkama saanud.”

Makros on hindade ümberarvestamisega õigeaegselt hakkama saanud ja märgistamine jääb lubatud aja piiridesse.

Müügijuht Toomas Ringvee kinnitab, et mitmete kaupade hinnad tegelikult ei tõuse, kuna tarnijad võtavad koos Makrosega osa hinnatõusust enda kanda.
Saare Selveris algas järjekordne laadakampaania. Juhataja Iige Laesi sõnul saab kõiki kampaaniatooteid osta selle hinnaga, mis on välja reklaamitud.

“Tavasortimendis oleme hindade muutmist alustanud, aga eesmärgiks oleme seadnud, et hinnad muutuvad koos siltidega.

Praegu erinevad hinnad ainult maksumärgiga sigarettide puhul, vastavad teated on kassade juures ka üleval.”

Ka Selver ja Saaremaa tarbijate ühistu lubavad, et nendes kaubagruppides, mille läbimüük on suurem, hinnad ei tõuse.

Hinnasiltide vahetus toimub aga järk-järgult. Kuna see töö on nii mahukas, siis võivad esialgu mõnel juhul hinnad kassas ja hinnasiltidel erineda.

Selle eest paluvad kaupmehed ostjatelt juba ette vabandust ning sellekohased hoiatused on ka kõikides kauplustes üleval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)