Vollemehed pääsesid treeneri vuntside kallale

JÄLLE KORD: Alles pjedestaalil seistes hüüdis juba keegi vollemeestest: “Kas kellelgi kääre on?”. Treeneri vuntsid vajasid võidu puhul kärpimist.

Juba neljandaid Saarte mänge järjest võib mängu tulemust näha treener Edgar Haaviku näost. Kui treeneri vuntsid on maha aetud, oli meeskond võidukas. Nii ka seekord.

Neljanda võidu tegi eriti keeruliseks see, et mängiti korraldajasaarega ning Baltichalleni saalis ei olnud finaalmängu ajal sentimeetritki vaba ruumi. Kogunenud rahvas sai etenduse kogu raha eest. Saarlased võtsid ülinapi 3 : 2 võidu.

“See oli võrdsete mäng ja võrdsete mängus otsustavad pisiasjad. Täna olid pisiasjad meie kasuks,” ütles treener Haavik pärast mängu.

Ahvenamaa meeskond oleks paaril korral võidu peaaegu, et koju jätnud. Viiendas geimis suutsid nad 14 : 13 ette minna, kuid saarlased alla ei andnud ning võtsid 16 : 14 võidu. Treener märkis, et suur osa oli ka meeste tahtejõul, mille abil raskest seisust välja tuldi.

Mängu algus läks kohe saarlastele, esimene geim võideti 25 : 20, teises oldi ees kuni 16 punktini, kuid siis ei saadud palli vastuvõtuga enam nii hästi hakkama ning võõrustajad võtsid 25 : 23 geimivõidu. Kolmas geim läks samuti Ahvenamaale, skooriga 25 : 20. Palju polnud puudu, et ka neljas geim ja ühtlasi kogu mäng oleks korraldajasaarele läinud, kuid saarlased suutsid 20 : 23 kaotusseisust välja tulla ning võita neljanda geimi 25 : 23. Treeneri arvates pandigi selle geimivõiduga alus ka kogu mängu võidule.

Saarlastele langes ka turniiri parimate mängijate au. Kogu võrkpalliturniiri kõige kasulikumaks mängijaks valiti Viljar Vahter. Siim Põlluäär sai parima ründaja au ning parimaks servijaks valiti Toomas Jasmin.

Meeskonda kuulusid Kristjan Haavik, Timo Jakobson, Toomas Jasmin, Tanel Lindmets, Janek Mander, Mihkel Tanila, Siim Põlluäär, Timo Tammemaa, Mart Tarkin, Karl Tartes ja Viljar Vahter. Treener Edgar Haavik.

Naiste finaal vastupidine

Sama dramaatiline kui meeste finaal oli ka naiste turniiri lõppvaatus, kus kogu turniiri vältel head mängu näidanud Saaremaa kohtus Fääri saarte naiskonnaga. Samuti viiegeimiliseks kujunenud mängus pidid saarlannad leppima kahvatumate medalitega.

Mäng algas saarlannadele võimsalt. Esimene geim võideti koguni 25 : 12. Ka teist geimi alustati nii hästi, et mängu võitjas ei paistnud kahtlust olevat. Siiski juhtus saarlaste eduseisul 20 : 9 see, et servi vastuvõtuga ei saadud enam hakkama ja Fääri saarte naised hakkasid aina paremasse hoogu minema. Vastaste 16 : 3 spurdi järel tuli Saaremaal vastu võtta 23 : 25 kaotus. Kolmanda geimi võitsid samuti Fäärid tulemusega 25 : 18 ja neljandas olid nad seisul 24 : 23 mänguvõidust vaid punkti kaugusel. Siiski pidasid saarlannad vastu ja suutsid geimi 26 : 24 võita. Viimane geim kulges tasavägiselt kuni viimaste punktideni. Seisult 14 : 14 suutsid Fäärid võtta kaks punkti ja sellega ka 16 : 14 mänguvõidu.

Treener Siina Sillart märkis, et teises geimis ei saadud palli vastuvõtmisega tõsiselt hakkama ning sealt sai alguse ka mängu lagunemine.

Kogu turniiri parimaks valiti siiski saarlana. 17-aastane Nette Peit sai nii kõige kasulikuma mängija kui ka parima ründaja tiitli. Parimaks blokeerijaks valiti Raili Sepp.

Naiskond mängis koosseisus: Kristel Gull, Triin Haidla, Kadi Mägi, Eliisa Peit, Nette Peit, Kristi Põld, Keesi Pära, Raili Sepp, Krista Vahter ja Kaisa Õunpuu.