Ajakirjanik arvab: Kirume, kui vaja, aga tänada unustame (1)

Ajakirjanik arvab: Kirume, kui vaja, aga tänada unustame

 

Päris pikka aega kestnud Kuressaare linna veevärgi rekonstrueerimise tööd on lõpusirgel. Valud ja vaevad, mida liiklejad ülessongitud tänavate ja õuede tõttu kannatama pidid, hakkavad tasapisi ununema. Kes küll suudaks mõõta seda, kui palju linnaametnikud kaevetööde pärast võtta on saanud.

Igaüks peaks aduma, et sellise mastaabiga projekti üleöö ellu ei vii. Ka seda, et kui rajatised valmis, ei ole aastakümneid midagi nii mastaapset oodata. Ometi kirusime pidevalt. Nii ülessongitud tänavaid, linnavalitsust, veevärki kui ehitusfirmat, kes äsja liikluseks avatud tänava taas sulges.

Tegijal juhtub ja küllap ka trassipanijatel juhtus. Ilmselt tuli maa seest välja üllatusi, millest varem aimugi polnud. Need, kes trasside ehitamisest midagi ei taipa, ei tea ju, miks kaevetöid just sellises järjekorras tehti.
Ma ei arva, et midagi poleks teisti korraldada saanud. Paremini, läbimõeldumalt, rohkem kooskõlastades.

Aga on ka teada, et veetrasse ehitatakse korraga kogu maakonnas, üle vabariigi ja takistuseks võib olla isegi vajaliku tehnika nappus. Välja tuli küll üks kurioosne lugu, kus vahetult enne asfaldipanemist selgus, et keegi polnud tellinud vastava koostisega segu ja üleüldse oli asfalditehas kollektiivpuhkusel. Kindlasti oli selliseid apse veel, kuid eelpoolkirjeldatu oli üks värvikamaid.

Oli mis oli, aga puhas vesi jõuab nüüd igasse linnaserva ja reovesi juhitakse puhastisse. On hea ja mugav küll. Ununemas on ajajärk, mil ämbriga teisest tänavaotsast vett tassiti ja solgiämbrit hoovi põõsa alla tühjendati. Unustame sellegi, et alles hiljuti oli linnas liigelda pea võimatu ja nii mõnigi autojupp tuli just katkise tee pärast tellida.

Nüüd on aeg niikaugel, et toimetusse peaks tulema lugejakirju à la kui tublid linnajuhid meil on, vaadake, millistest raskustest üle on saadud. Aga ei ole tulnud. Tänulik saarlane on tagasihoidlik inimene ja pelgab oma tänutunnet teiste ees välja näidata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)