Merekaabli paigaldamine lükkus tormi tõttu edasi

Merekaabli paigaldamine lükkus tormi tõttu edasi

KUUS KILOMEETRIT: Hiidlaste elektrivarustust parandama hakkav kaabel ootab laevas merepõhja uputamist.

Eesti Energia plaanis eile alustada 26 miljonit krooni maksma minevaid töid Saaremaa ja Hiiumaa vahelise merekaabli paigaldamiseks, kuid tormituulte tõttu laev Hiiumaalt, Sõru sadamast, ei väljunud.

Eesti Energia esindajad sõitsid eile merekaabli paigaldamiseks Soomest kohale toodud laeva tehnoloogiaga tutvumas, kaablit aga loodetakse paigaldama hakata pühapäeval, ütles Eesti Energia jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere.

Kaabli paigaldamine kestab kaks päeva ja projekt peaks lõplikult valmima selle aasta oktoobris.
Saaremaa ja Hiiumaa vaheline merekaabliprojekt on Mere sõnul jaotusvõrkude investeeringute seas ainulaadsemaid, sest viimane merekaabel Eestimaa saarte vahel paigaldati ligi kümne aastat tagasi. Lähiajal uute kaablite paigaldamist teistele saartele ka plaanis pole, ülejäänud ühendused toimivad töökindlalt, ütles Mere.

Uude merekaablisse investeeritakse Mere sõnul suurendamaks Hiiumaa klientide elektriga varustatuse kindlust. “Praegu on Hiiumaa ja Saaremaa vahel kaks kaablit. Kui ühel kaablil peaks juhtuma rike, on küsitav, kas teine suudab rahuldada kogu Hiiumaa võimsustarvet,” rääkis Mere, lubades paigaldada uue kaabli juba töökindlamana ja võimsamana.

Merekaabel viiakse vette Pammanas ning tuuakse välja Hiiumaal, Emmastes. Kaabli pikkus on veidi üle kuue kilomeetri.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)