Riigikontroll kiitis ametikooli

Riigikontroll kiitis ametikooli

KUTSEÕPE MUUTUB POPIKS: Põhikooli lõpetanute arv hakkab eelolevatel aastatel järjest langema ning seega on tähtis kutseõppe paindlikumaks ja populaarsemaks muutmine, leiab riigikontroll.

Eile avalikustas riigikontroll riigi kutseõppeasutuste ümberkorraldamise tulemuslikkust käsitleva auditi, mille järgi on Eesti 11 edukama kutseõppeasutuse hulka arvatud ka Kuressaare ametikool.

Riigikontroll hindas kutseõppeasutuste ümberkorraldamise tulemuslikkust, mis eriti oluline on riigi raha edasisel investeerimisel ametit õpetavatesse koolidesse.

“Vältida tuleks kümnete miljonite kroonide investeerimist kooli, mida ootab mõne aasta pärast õpilaste vähesuse tõttu sulgemine,” märkis riigikontrolli tulemusauditi osakonna peakontrolör Tarmo Olgo.
Kuressaare ametikooli direktor Neeme Rand ütles eile Oma Saarele, et kuna ta ei ole riigikontrolli auditit veel oma silmaga näinud, ei saa ta ka veel põhjalikku kommentaari anda. Küll aga tegi ajakirjanikult kuuldu talle rõõmu. 

“Ega siin ka uue õppeaasta suhtes veel erilisi ennustusi teha pole mõtet, sest vastuvõtt käib – kuna meil on võimalik ka interneti teel avaldusi täita, pole ju teada, kui palju õpilasi tegelikult sügisel kooli jõuab,” märkis koolijuht. Ta lisas, et kui juba eelmisel aastal leiti, et riigieelarvelisi õppekohti tuleb vähendada, soovis kutseharidust saada siiski sellest prognoosist 10 protsenti enam noori.

Kutseõppeasutuste õppekeskkonna ajakohastamiseks on riigil kavas investeerida aastaks 2013 üle 3,6 miljardi krooni. Rand märkis, et oma osa saab või on juba saanud ka saarlased.
2008.–2009. õppeaasta objektiks on Upa õppetöökoja renoveerimine, mis praegu hoogsalt käib. Edasiste sammudena on kavas Upa õppehoone renoveerimine ning ettevõtluse ja teeninduserialade õppebaaside renoveerimine.


Tublid koolid

Lisaks Kuressaare ametikoolile pääsesid edukamate koolide tabelisse H. Elleri nim Tartu muusikakool, Luua metsanduskool, Olustvere teenindus- ja maamajanduskool, Rakvere ametikool, Räpina aianduskool, Tallinna ehituskool, Tallinna Lasnamäe mehaanikakool, Tallinna polütehnikum, Tartu kutsehariduskeskus ning Viljandi ühendatud kutsekeskkool.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)