Ruhnu ettevõtjad pöördusid Eesti riigi poole

Üheksa Ruhnu ettevõtjat kirjutasid pöördumise Eesti ametiasutuste poole, milles nõuavad saare transpordiühenduse taastamist.

Ettevõtjad soovivad, et majandusministeerium võtaks üle transpordiühenduse korraldamise Ruhnu saarega ja alustaks kiiresti riigihanke reisilaevaliikluse taastamiseks.

Kirjas seisab, et turism on saarel ainuke arenev ettevõtlusvaldkond, millest saadav tulu on paljudele inimestele ainukeseks sissetulekuks. Ettevõtjate ühine arvamus on, et lennuk ei suuda asendada laeva ja turismigruppide pääs saarele on täiesti välistatud.

Kiri räägib Ruhnu reisivate inimeste arvu katastroofilisest langusest, väites, et kahe aastaga on reisijate arv suveperioodi jooksul kahanenud üle 3000 inimese võrra. Arvestuslikult jätab iga inimene Ruhnu saarele 1000 krooni, seisab kirjas.

“Kui arvestada kehvade majandusolude tõttu võimalikku reisijate arvu vähenemist 50% võrra, on jäänud kohalikel ettevõtjatel laevaliikluse puudumise tõttu saamata vähemalt 1,5 miljonit krooni. See on vähemalt 90% senisest ettevõtlustulust. Sisuliselt on riik 93-kohalise reisilaeva asendamisega 8-kohalise väikelennukiga ettevõtjate töökohad likvideerinud ja ettevõtluskeskkonna hävitanud,” seisab kirjas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)