Saare maavanem jättis pere (112)

Saare maavanem jättis pere

KAASLASED: Saare maavanem Toomas Kasemaa ja Sirle Arro nautisid Saarte mängude avatseremooniat VIP sektorist.

Saare maavanem Toomas Kasemaa näitas end Ahvenamaal toimunud Saarte mängudel käsikäes lapseootel uue kaaslase Sirle Arroga. Kaks aastat tagasi Kirsti Ruuliga abiellunud maavanem ning abikaasaga vähem kui aasta tagasi esimese lapse saanud meest ootab ees abielulahutus.

“Praeguseks on abikaasa minust ja [tütar] Maarjast kui oma perekonnast sisuliselt lahti ütelnud,” kinnitas veidi rohkem kui kaks aastat Saare maavanema proua olnud Kirsti Ruul-Kasemaa. Tema sõnul on lahutus pärast Kasemaa senist käitumist vaid formaalsus.

Maavanemalt võimaliku uue elukaaslase kohta küsinud Oma Saar sai vastuseks, et jutte liigub maailmas palju ning need ei pruugi alati olla tõesed. Samuti arvas Kasemaa, et tema puhul on siiski tegu riigiametnikuga ning andis mõista, et avaliku elu tegelane on ta vaid ametlikus liinis.
Küsimustele vastuste saamiseks palus ta pöörduda Sirle Arro või Kirsti Ruul-Kasemaa poole, kuna temal ei ole õigust neid esindada.

“Võin esindada Saare maavalitsuse seisukohta – selleks on vabariigi valitsus mulle andnud volituse,” märkis Kasemaa. Oma isiklikku elu elab maavanem enda sõnul koos perekonnaga nagu iga teinegi kodanik.
Lapsehoolduspuhkusel viibiv Tallinna Sadama ärisuunajuht Sirle Arro ei soostunud oma isiklikku elu leheveergudel kommenteerima, öeldes, et lapse isaks olemise kohta tuleks küsida Toomas Kasemaalt endalt.
Üllatuslikult Ahvenamaal koos Kasemaaga VIP külaliste seas liikunud Arro ütles Oma Saarele, et viibis mängudel puhkusereisil.

Maavanem on avaliku elu tegelane

Oma Saare küsimustele vastuseks saadetud e-kirjas püstitas maavanem küsimuse, kas tegu pole mitte ajakirjanduse poolse ebaseadusliku jälitustegevuse või ebaterve huviga.
Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk ütles maavanema hinnangu kommentaariks, et maavanem on avaliku elu tegelane üsna laias ulatuses.

“Tema positsiooni võib võrrelda ministri omaga. Seetõttu on loogiline, et ajakirjandus tunneb huvi maavanema isikliku elu kõige olulisemate seikade kohta,” sõnas Tarmu Tammerk.

 


 

Kirsti Ruul-Kasemaa: õnnelik perekond oli pelgalt illusioon

“Mul on tõesti kahju, et õnnelik perekond, mida ma uskusin meil olevat, osutus pelgalt illusiooniks. Sel ajal, kui mina meie ühiselt planeeritud ja oodatud last kandsin, otsustas minu abikaasa veel ühe naisega lapse saada.

Praeguseks on abikaasa minust ja Maarjast kui oma perekonnast sisuliselt lahti ütelnud: ta tegi mulle üsna ühemõtteliselt selgeks, et Saaremaal ta meid näha ei soovi, nüüd laulupeo ajal käis last üle kuu aja vaatamas. Seega on minu abikaasa juba ammu käitunud viisil, justkui ta ei oleks enam abielus. Kõige selle juures on lahutus kui fakt pelgalt formaalsus.

Kui Toomas Kasemaa ütleb, et ta elab koos oma perekonnaga, siis vastab see kahtlemata tõele nagu kõik muugi, mida ta väidab. Meie Maarjaga sellesse perekonda, kellega tema koos elab, lihtsalt ei kuulu.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 539 korda, sh täna 1)