Tuleval nädalal tuleb mammograafiabuss

Tulevast esmaspäevast kuni 13. augustini on Kuressaare perearstikeskuse juures taas mammograafiabuss ning rindade uuringutele oodatakse 1947., 1950., 1953., 1954., 1955., 1957. ja 1959. aastal sündinud ravikindlustatud naisi.

Haigekassa tervishoiuteenuste osakonna peaspetsialist Sirje Vaask ütles Oma Saarele, et Saaremaa naised on siiani olnud mammograafilistel uuringutel osalemisega Eestis teistele eeskujuks.

“Rindade kontrolli kutsutud naistest osales Saaremaalt möödunud aastal ligi 63 protsenti,” rääkis Vaask, kelle sõnul on see teiste maakondadega võrreldes kolmas tulemus. Saarlastest ettepoole tulid vaid hiidlased 65 ja läänlased 64 protsendiga; Eesti keskmiseks osaluseks kujunes eelmisel aastal 53 protsenti.

Haigekassa on saatnud ka kõikidele eelpoolnimetatud aastatel sündinud naistele, kes on ravikindlustuse andmekogus, personaalsed kutsed.
“Kutseid ei ole saadetud vaid neile naistele, kes eelmisel aastal uuringul juba käisid,” täpsustas Vaask, lisades, et ka kõik Saaremaa perearstid on saanud info, kes nende nimistu naistest sel aastal uuringutele kutsutakse ning vastavat teavet võib ka nende käest küsida.

Kui naine on kutsutavate nimekirjas, ent ei ole aadressimuutuse tõttu või muul põhjusel kutset kätte saanud, saab ta uuringul osaleda isikut tõendava dokumendi alusel. Registreerida saab AS Mammograaf tel 6 274 470 või 6 274 471.

Kehtiva ravikindlustuse olemasolul on uuring tasuta. Küsimuste korral võib pöörduda ka haigekassa infotelefonile 16 363 või e-post info@haigekassa.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)