Botswana välisministrit hämmastas tasuta internet (9)

Botswana välisministrit hämmastas tasuta internet

HEAD SOOVID BOTSWANAST: Hoidke seda, mis teil on. Te olete teinud õigeid asju, soovis Phandu Tombola Chaha Skelemani saarlastele.

Reedel Muhu- ja Saaremaad külastanud Botswana välisminister Phandu Tombola Chaha Skelemani hindas kõrgelt siinset rohelust ja avarust ning ei suutnud uskuda, et Eestis on võimalik tasuta internetti kasutada.

Skelemani ütles Oma Saarele, et Botswana ja Eesti riigilipu samad värvid on hea alus kahe riigi vaheliste suhete arendamisele, koostöövõimalusi nägi minister eelkõige turismi ja IT-valdkonnas.
“Botswanas on palju päikesepaistet ja me oleme valmis seda eestlastega jagama. Kui teil lähevad siin ilmad külmaks, tulge meie juurde päikest nautima,” kutsus Skelemani.

Eesti infotehnoloogilistest saavutustest tõi Botswana välisminister esile laialdase arvutikasutuse pea kõigis eluvaldkondades, e-panganduse kiire arengu ja e-valitsuse. “Eestis on tasuta internet. Ma ei suuda seda uskuda,” sõnas Skelemani.
Kõige suuremaks üllatuseks Eesti puhul pidas Botswana välisminister seda, et ta ei leidnud eest nõukogude aja jäänukeid.

“Teie riigil on läinud väga hästi. 20 aasta jooksul olete end lõplikult idanaabrist lahti rebinud ja leidnud oma tee,” rääkis Skelemani. “Nüüd peaks Venemaa Eestilt õppima, kuidas riiki valitseda ja arendada,” lisas ta.
Vastuseks küsimusele, mida võiksid eestlased Botswana kohta teada, rõhutas minister riigis valitsevat demokraatiat, stabiilsust ja sõltumatut kohtusüsteemi.

“Meie valitsus täidab kohtu otsuseid ja seda ka siis, kui need otsused valitsusele ei meeldi. See on osa demokraatiast,” rääkis Botswana vabariigi välisminister.
Skelemani arvates on Botswana põnev sihtkoht ka Eesti turistide jaoks. “Meil on palju avarust, metsik loodus, kõrbed ja rikkalik kultuuripärand ning päike paistab peaaegu 365 päeva aastas,” rääkis Skelemani.

Tema sõnul tasub kindlasti külastada traditsioonilisi kultuuriõhtuid. “Inimesed tantsivad end transsi ja suudavad ka üle tule kõndida, ennast seejuures põletamata,” tõi Botswana välisminister näite kohalikest traditsioonidest.

Saarlastele soovis Phandu Tombola Chaha Skelemani edastada järgmise sõnumi: “Hoidke seda, mis teil on. Te olete teinud õigeid asju. Ärge laske minevikul tagasi pöörduda. Hinnake saavutatut ja laske oma naabritel endalt õppida.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)