Kuressaare sadam hõivas liidrikoha

Kuressaare sadam hõivas liidrikoha

 

Esimese poolaasta jooksul on Kuressaare sadam võtnud vastu enim külalisjahte Saare maakonna sadamate seas, tõugates troonilt Ringsu sadama Ruhnus.

Kuressaare sadama kapteni Oskar Jõgi sõnul on sadam tegutsenud juba kümme aastat ja piisavalt tuntuks saanud. Sadama suureks eeliseks peab Jõgi ka tema linnasisest asukohta. Lisaks on ta tuulte eest hästi kaitstud ja väga hea juurdepääsuga.

Kriisist ei hoolita

Kuressaarde on poolaasta jooksul tee leidnud 125 jahti, mis on 35 võrra rohkem kui Ruhnus ja 62 võrra enam kui Roomasaares. Keskmiselt veedab Kuressaare sadama külastaja kai ääres kaks ja pool päeva, ütles Jõgi.
Jõgi sõnul läheb sadamas kõik ülesmäge ja kriisi tunda ei ole. “Jaht on kõige odavam reisimisviis, katus on pea kohal ja tuul viib edasi,” ütles Jõgi, “kriis kriisiks, aga selles turismiliigis ma mingit ohtu ei näe.”
Ka Ruhnu sadamavaht Priit Kapsta on arvamusel, et sel aastal on jahtidel külalisi isegi enam oodata kui mullu.

Kuigi esimese poolaasta jooksul on sadamates käinud kordades vähem jahte kui varemalt terve aasta jooksul, siis suurt kukkumist külastatavuses oodata siiski ei ole.
“Juuli on kõige magusam aeg,” ütles Jõgi, kes ootas eile õhtul sadamasse aasta 204ndat jahti. See tähendab, et juulikuu esimese kahe nädala jooksul on Kuressaarde jõudnud koguni 79 jahti.

Sarnane olukord on ka Ruhnus, kuhu juulikuu on toonud juurde 70 jahti. Roomassaare sadamast ei õnnestunud värskemaid andmeid hankida.
Teistes Saaremaal asuvates rahvusvahelistes sadamates on külastajaid olnud tunduvalt vähem. Uusimas, Saaremaa Sadamas on kuue kuu jooksul randunud 20 jahti, eelmisel aastal käis Ninase kaudu saarel 56 jahti.
Teine Põhja-Saaremaa sadam Veere on möödunud poolaastal vastu võtnud 6 jahti, Nasval on kai äärde tulnud alla kümne paadi ning Mõntu sadam on võõrustanud 15 alust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)