Lühidalt spordist

RATSUTAMINE: Takistussõidu Eesti meistriks tuli Saaremaa ratsaspordiklubi ratsutaja Ebbe-Liisa Sõnajalg hobusel Trooja.

SURF: Saaremaa surfiklubi sõitja John Kaju lõpetas Hispaanias toimunud Formula klassi maailmameistrivõistlused noorte arvestuses kuuenda kohaga.

PURJETAMINE: Taanis, Charlottenlundis algasid Laser Radial klassi Euroopa meistrivõistlused täiskasvanutele. Ainsa saarlasena võistlustel sõitev Kaarel Kruusmägi on viie sõidu järel 16. kohal. Kruusmägi on saanud sõitudes 12., 9., 6., 9. ja 15. koha. Kruusmägi sõnul valitsevad võistluspaigas tugevad tuuled, mis meie sõitjale eriti soodsad ei ole.

PURJETAMINE: Optimist klassi Euroopa meistrivõistlustel sai SMS esindaja Hardo Niit 11 sõidu kokkuvõttes 99. koha 343 punktiga. Kristo Õunap oli 106.

KERGEJÕUSTIK: Tiidrek Nurme sai viienda koha Belgradis toimuval suveuniversiaadil, kui jooksis 5000 meetrit ajaga 14.09,29. Eeljooksus oli Nurme püstitanud uue isikliku ja maakonna rekordi ajaga 13.57,05.

JALGPALL: FC Kuressaare kaotas Eesti meistriliiga mängus liider FC Levadiale 1 : 6.

AVAMEREPURJETAMINE: Eile algas Pärnust 52. Muhu väina regatt, mis on ühtlasi ka Eesti avamerepurjetamise meistrivõistlusteks.
Saaremaa Merispordi Selts on esindatud kõigis arvestusgruppides. Osalevad Katariina II, Sophia, Katarina Jee, Evelyn III, Centaur, Zoo, Tuulelaul, Vesileenu, Kadri, Cassandra, Inka.
Regatt kulgeb trassil Pärnu–Kihnu–Roomassaare–Sõru–Lehtma–Dirhami. Roomassaare sadamat külastab regatt homme.

PETANK: Nädalavahetusel Leisis toimunud Saare maakonna petanki karikavõistluste etapi võitis Urmo Auväärt. Kavas olnud üksikmängus jäi teiseks Jüri Janson ja kolmas oli Enno Kermik.