Mais vähenes hotellide klientuur rekordiliselt

Statistikaameti andmetel vähenes mais ööbimiste arv Saare maakonna majutusasutustes mullusega võrreldes kolmandiku võrra – tegemist on suurima tagasilöögiga käesoleval aastal ja seda vaatamata asjaolule, et maikuud peetakse turismihooaja alguseks.

Samas on aprilliga võrreldes ligi veerandi võrra vähenenud ka ööpäeva keskmine maksumus.
Kui möödunud aasta mais registreeriti Saare maakonna majutusettevõtetes 32 039 ööbimist, siis sel aastal oli ööbimisi samal perioodil vaid 21 456 – vähenemine veidi enam kui 33 protsenti. Viie kuu lõikes on aga ööbimiste arv mullusega võrreldes vähenenud enam kui veerandi ehk ligi 96 000 ühiku võrra.

Aprillis alanud tendents jätkus ka mais

2009. aasta esimestel kuudel oli majutusasutuste klientuuri vähenemise peamiseks põhjuseks siseturismi kokkukuivamine – möödunud aastaga võrreldes külastas Saare maakonda üha vähem Eesti kodanikke.

Aprill tõi selles osas muutuse ja üha kiireneva tempoga hakkas kahanema Saaremaal viibinud välituristide arv. Sama tendents süvenes mais veelgi.
Mullusega võrreldes on jätkuvalt – ligi kolmandiku võrra – vähenenud meie majutuskohtade teenuseid kasutanud Soome kodanike arv, kuid kahanemisest hoolimata on soomlased jätkuvalt suurim meie majutusasutuste teenuseid kasutanud välismaalaste rühm.
Maikuus vähenes ka Läti ja Rootsi kodanike arvele registreeritud ööbimiste arv – vastavalt 62,2 ja 53,6 protsenti.

Hinnad mõnevõrra langesid

Kui selle aasta aprillis oli ööbimine Saare maakonna majutusasutustes Eestimaa kalleim, küündides keskmiselt 529 kroonini, siis mais on hinnad ligi veerandi võrra alanenud. Mais oli ööpäeva keskmine maksumus 399 krooni. See on enam-vähem sama tase, mis 2008. aasta mais, mil meie majutusasutustes sai toa üürida keskmiselt 406 krooni eest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)