Merepäevadel lahatakse väikesadamate probleeme

Kuressaare XIII merepäevade raames toimuva konverentsi “Tösised jutud messis” peateemaks on Eesti ja Saaremaa väikesadamate areng.

“Tösised jutud messis” algab Eesti merenduspoliitika plokiga, kus kõnelevad Eesti merenduse arengukava koostamise juht Peeter Tiks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist ning Mairold Vaik veeteede ametist.

Teises plokis loovad meie väikesadamatest üldpildi kaks hiidlast – äsja ümbermaailmareisilt saabunud kapten Hillar Kukk ja Hiiumaa ametikooli väikesadamate eriala lektor Kati Kukk.
Väikesadamate arendusprojektide spetsialisti Esta Tamme ja TTÜ Kuressaare kolledži direktori Anne Keerbergi ettekanded konverentsi kolmandas osas tutvustavad aga väikeste sadamate arendamise võimalusi. 

Merenduskonverentsi kutsub kokku väikelaevaehituse klaster, mis kujutab endast tootjate, allhankijate, kohalike omavalitsuste ja väikelaevaehituse õpet pakkuvate haridusasutuste koostöövõrgustikku.

Konverentsi korraldaja, väikelaevaehituse klastri eestvedaja ja TTÜ Kuressaare kolledži õppejõu Anni Hartikaineni hinnangul on väikesed sadamakohad Saaremaal ja kogu Eestis üks merenduse võtmevaldkondi.
Konverentsi juhatab Eesti väikesadamate atlase autor, jahtkapten Mart Saarso, kes avaldas lootust, et ettekannetega ei jääda üksnes jutu tasemele.

Konverents toimub reedel, 31. juulil kell 14.30 GO Spa Gotlandi konverentsisaalis ja on avatud kõigile merendushuvilistele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)