Rotarid toetavad noorte haridust

Läinud nädalavahetusel külastas USA Minnesota Rotchesteri Rotary klubi liige, Kuressaares sündinud Ingrid Vaga Neel koos kolme endise Saaremaa Rotary klubi presidendiga ametikooli Upa õpilaskodu, Kuressaare gümnaasiumit ja huvikeskust, et vaadata, kuidas kahe maa Rotary klubide ühisprojekt on töösse läinud.

Ingrid Vaga Neel tõdes, et abi on läinud õigesse kohta ning tehnikaga, mis Ameerikast tulnud 305 000 krooni eest muretseti, töötatakse tema kodusaarel hästi. Nii rääkis Upa õpilaskodus valvur külalistele, kuidas kaheksa arvutit, mis õpilaskodu elanikele kasutamiseks välja pandud, on pidevalt töös ning ilma ennast kirja panemata arvutisse ei pääsegi.
KG õppealajuhataja Maidu Varik näitas arvuteid-projektoreid, mis abi eest ostetud. Huvikeskus sai endale ameeriklaste raha eest uue keraamikapingi. 

Astma- ja lastearst Ingrid Vaga Neel on seda meelt, et noori tuleb nende hariduse omandamisel toetada. “Ainult nii hakkavad nad hiljem ka meid abistama,” ütles ta, lisades, et haridusse panustamine on üks rotarite tegevusalasid.

Kõigepealt tuligi tal Kuressaare projektinimistusse saamiseks leida väärilised objektid. Koos oma õe, Dagmar Pöntiskoskiga, kes on töötanud mõned aastad tagasi ka Kuressaares õpetajana, leitigi kohad, kuhu abi suunata. “Olen sündinud Kuressaares, kuid 3-aastasena siit koos ema, õe ja vennaga põgenenud, tahtsin nüüd midagi oma kodusaare heaks teha,” avaldas Ingrid Vaga Neel.

Saaremaa rotaritel oli Rotary International Matching projekt kolmas rahvusvaheline projekt. Esimene oli 90ndate alguses nn puusaliigese projekt, teiseks aidati Salme kooli tehnika ja õppevahendite muretsemisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)