Töötukassa kolis Ajamajja (1)

Töötukassa kolis Ajamajja

VALGUSKÜLLANE ÕHKKOND: Töötukassa Ajamaja uutesse ruumidesse sisenedes kohtate kõigepealt infoletis töötavaid klienditeenindajaid.

Juulikuu algusest tegutseb töötukassa Saaremaa osakond Kuressaares Tallinna tänava Ajamaja avaramates ja kaasaegsemates ruumides. Osakonna juhataja sõnul oli asutuse kolimise üheks põhjuseks asjaolu, et praeguses majandusolukorras muutusid seni Kitsa tänava hoones nende käsutuses olnud ruumid üha enam kasvava klientuuri tõttu kitsaks.

“Tõepoolest võib vist öelda, et Kitsal tänaval meie käsutuses olnud ruumid jäid asutuse jaoks lihtsalt kitsaks ja see oli kindlasti ka meie ümberkolimise ning uue asukoha valiku üheks põhjuseks,” märkis töötukassa Saaremaa osa konna juhataja Kaie Lepp. “Töötukassa koosseis on ju kolme inimese võrra suurem kui varem tööturuamet oli, mistõttu on meil nüüd rohkem klienditeenindajaid. Pealegi on meie klientuur viimase aasta jooksul märkimisväärselt kasvanud.”

“Tõsi, pärast seda, kui perekonnaseisuamet Kitsa tänava majast ära kolis, jäi seal vabaks ruume, mida oleksime saanud kasutada,” jätkas Lepp. “Olgem aga siiski ausad – sealse maja tervis on üpris kehvavõitu ning hoone vajab hädasti remonti, kuid kellel praegusel ajal seda vaba raha on.”
Seepärast oligi töötukassal mõttekam ja ka ökonoomsem Kuressaare peatänava ääres asuvasse Ajamaja avaramatesse, valgematesse ja kaasaegsematesse ruumidesse ümber kolida.

Ruumid, kus töötukassa Saaremaa osakond nüüd tegutseb, asuvad Ajamaja esimesel ja kolmandal korrusel. Varem neis ruumides asunud kinnisvaraäri, lillepood ja kullapood lahkusid: selle oletatavaks põhjuseks on ilmselt praegune raske majandussituatsioon.

Töötukassa käsutuses olevates esimese korruse ruumides paiknevad infolett, töövahenduskonsultandid ja juhtumikorraldajad – ühesõnaga, kõik need ametnikud, kelle nõu ja abi töötukassasse pöörduvad inimesed kohe vajavad. Kolmandal korrusel asuvad aga tööandjate- ja koolituskonsultant ning karjäärinõustaja ja osakonnajuhataja. Kuna hoonesse viib kaldtee ning majas on lift, on ka puudega inimeste jaoks töötukassa kõik ametnikud hästi kättesaadavad.

Soodne üür

Küsimusele, kas uute ja modernsemate ruumide üür on varasemaga võrreldes ka märkimisväärselt tõusnud, vastas töötukassa Saaremaa osakonna juhataja: “Varem saime ruumid maavalitsuse käest, nüüd üürime neid eravõtjalt. Kuna aga rentisime korraga nii suure pinna, siis tehti meile hinna suhtes ka soodustust. See kõik on puhtalt läbirääkimiste küsimus ja võib öelda, et Kuressaare tingimustes on rendihind meie jaoks tõepoolest väga soodne.”

Olukord Saaremaa tööturul stabiliseerunud

Rääkides praegusest olukorrast Saare maakonna tööturul, märkis Kaie Lepp, et kevadkuudel ja suve esimesel poolel on töötuse kasv mõnevõrra stabiliseerunud (vt joonist). “Kõige hullem aeg oli meie jaoks aastavahetus, mil töötute arv kasvas ikka 300 inimese võrra kuus,” ütles ta. “Praegu tundub küll, et vähemalt Saare maakonnas töötute arvu kasvutempo aeglustunud.”

Meie vestluse käigus palusin Kaie Lepalt kommentaari tema käesoleva aasta aprillis Saaremaa ettevõtjate liidu ühel nõupidamisel lausutud sõnade kohta. Nimelt väljendas ta tookord kartust, et augustis võib tööpuudus järsu hüppe ülespoole teha. Säärase järsu kasvu põhjuseks on 1. juulist kehtima hakanud töölepinguseadus, mis muudab – nii vähemalt väidavad kõnealuse seaduse initsiaatorid ja kaitsjad – meie tööturu paindlikumaks, sest uue korra kohaselt on tööandjal töövõtjat palju lihtsam koondada.

“Saare maakonna kohta võib praegu küll öelda, et seni pole veel ilmnenud mingeid tundemärke, mis koondamiste suuremale lainele viitaksid,” rääkis Lepp. Mida aga suvehooaja päris lõpp või sügise algus endaga kaasa toob, seda on praegustes oludes veel raske ennustada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 76 korda, sh täna 1)