Naised puhuvad Torgule elu sisse (3)

Naised puhuvad Torgule elu sisse

OOTEL: Marje Kivirand (vasakul) ja Mari Kübarsepp on klassitoad teinud nii hubaseks, et viska või kohe narile pikali.

Kohalik koolimaja, kus koolikell helises viimati kaks aastat tagasi, on pärast õppurite lahkumist näinud aeg-ajalt vaid matuselisi, kes peiede tarbeks saavad kooli sööklat kasutada. Nüüd on maja kui ümber sündinud ning täidetud mõnusa hubasusega.

Torgu koolimaja uksel lööb ninna värske värvilõhn. Klassiruumidest on saanud hosteli tüüpi kuuekohalised toad, kus igale korralikult ülestehtud voodile on asetatud ka kaisuloom.

Kokku mahuks majja ööbima 20 inimese ringis. Juba praegu näevad toad välja nii, et viskaks kasvõi narile pikali.
“See on näide, et mitte millestki on võimalik midagi teha,” naerab Marje Kivirand, kes koos Mari Kübarsepaga veab MTÜ-d Torgu Puhkemaja ja loodab augustis koolimajas esimesed külalised majutada.

Soojadest saiadest ujumiseni

Olgugi, et remont on maja esimesel korrusel tehtud, on Kiviranna sõnul nipet-näpet veel kohendada, et majutusteenuse pakkumiseks vajalikud load saada ja vaikselt majutust proovima hakata.
Aga mitte ainult majutust, sest naistel on plaane rohkem kui korraga suudaks ära realiseerida. Alustades vallaelanikele hommikuti soojade saiakeste müümisest koolimajas kuni Läbara rannast Sääreni korraldatava ujumisvõistluseni välja.

“Mõni ainult räägib ja räägib ja räägib, aga tegudeni ei jõuta,” arvab Kivirand ise. Nemad said kohaliku omaalgatuse programmist 20 000 krooni ja sellega on vaikselt toimetatud. Kivirand lisab, et koolimajas olid paljud asjad loomulikult olemas ka.
Nagu nimigi ütleb, ei taha naised sellest ettevõttest suurt tulu ega rikkaks saada. “Teeme seda, mis meile meeldib, et teistel oleks hea,” ütleb Kivirand.

Loodus on väärtus

Kivirand ja Kübarsepp, kes mõlemad on mandrilt tulnud naised ja Torgusse armudes siia jäänud, näeksid oma põhiklientidena just loodust armastavaid inimesi. Kelle olmesoovid ja -vajadused just viietärnihotelli ei nõua. “Näiteks kasvõi Looduse Omnibuss,” räägib Kivirand.

Lisaks sobiksid koolimajja igasugused laagrid, talvel võiks see Kiviranna arvates olla näiteks hea peatuspaik jahimeestele.
Eelmisel reedel tegid kaks hakkajat naist vallainimestele uksed lahti, et tutvustada neile oma teisigi plaane. Nimelt näevad nad, et koolimaja võiks tegutseda võimaluse korral ka näiteks valla seltsielu keskusena ja noorte huvikeskusena. On klassiruume, kus saaks teha töötubasid, koolimaja fuajees või võimlas saaks korraldada igasuguseid üritusi. Võimlas saaksid kohalikud ka palli mängida.

Mari Kübarsepp ütles, et lahtiste uste õhtule kogunes ligi 50 inimest ning ideede vastuvõtt oli olnud positiivne. Ega muidu poleks fuajees oleva kapi alumisse sahtlisse kogunenud naiste ürituse toetuseks pea 1000-kroonine rahasumma.

Kübarsepp märkis ka seda, et üritusel oli viibinud palju endisi kooliõpetajaid, kes tundsid kõige rohkem rõõmu selle üle, et seni kinniste ustega seisnud koolimajas elu uuesti käima läheb.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 243 korda, sh täna 1)