Noored muudavad Pidula mõisa ümbrust paremaks

Noored muudavad Pidula mõisa ümbrust paremaks

TÖÖRETK MÕISAST KALAKASVANDUSSE: Tallinlastest õpilasmalevlased tunnevad suverõõmu maatööst Pidulas, tudengist rühmajuht Liis Siiroja (paremal) samuti.

Laupäeval kohtus Pidula mõisas seal tööd tegev Eesti õpilasmaleva Tallinna rühm külla sõitnud RMK rühmaga Tornimäelt.

Rühm töötab kolmes erinevas Pidula mõisaga seotud paigas. “Kalakasvatuses jagub koristustööd, üks osa rühmast töötab Uustalu ökotalus. Aitame talus puid laduda, et taluperenaisel jääks aega ürdiaia jaoks. Kolmas rühmake rohib mõisa pargimeistri juures kartuleid,” andis rühmajuht Liis Siiroja rühma töödest ülevaate.

Pidula rühmas on 13 liiget. Nädalavahetuseks malevlaste arv aga kahekordistus – sõprusrühmast sõitis külla 15 töötegijat.
MAlgatus (ehk maleva algatus) 2009 on SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo ja SA Õpilasmalev ühine projekt, millega malevarühmad leiavad endale sõprusrühma ning viivad koos ellu oma idee, et Eestimaa väiksemates paikades elu paremaks muuta. Reeglite kohaselt tuleb ühel sõprusrühmal leida võimalikult loominguline ja turvaline viis, kuidas teisele külla jõuda.

Pidulasse jõudmiseks mõtles RMK rühm välja aktsiooni karikakrapärg. Malevlased korjasid karikakraid ja tegid neist pärjad. Uhked pärjad läksid kaubaks ja nii saadi sõprade juurde sõitmiseks sõiduraha.
“Kuna külalisrühmal tuli kaasa võtta oma toidunõud, siis nad kogusid taarat, viisid selle kogumispunkti ja saadud raha eest ostsid papptaldrikuid,” rääkis Liis Siiroja.

Malevlased Tallinna mitmest koolist tulid kolmeks nädalaks meelsasti Saaremaale tööle.
Pidula mõisas tegutsevad malevlased juba kolmandat suve järjest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 134 korda, sh täna 1)