Salme muinaslaev pannakse klaasi alla

Kui kõik läheb plaanide kohaselt, kavatseb mittetulundusühing Sõrvemaa Värav rajada Salmele endisesse magasiaita külastuskeskuse koos muuseumiga, kus suurimaks vaatamisväärsuseks saab olema viimase aja Sõrve suurim leid – muinaslaev.

“Praegu tegeleme tootetasuvuse analüüsiga,” rääkis turismifirma EstReisid omanik Vambola Samuel. EstReisid koos Salme vallaga ongi loonud mittetulundusühingu külastuskeskuse rajamiseks. “Meil oli sel kinnistul varemgi silm peal, kuid paar aastat tagasi oli kahe tuhande ruutmeetrise maatüki hind liialt soolane,” avaldas Samuel.

Kui Sõrvemaa Värava projektid saavad rahastuse, usub Samuel külastuskeskuse esimese etapi avada juba tuleval turismihooajal. “Muinaslaev on plaanis vaatamiseks välja panna selliselt, nagu see leiti, veidi mullaga kaetuna, klaasi alla. See peaks tulema 10×2,8 meetrine ekspositsioon,” avaldas mees. Samuti tahetakse külastuskeskusesse välja panna laeva 3D kujutis.

Samuel, kes on ise palju külastanud viikingite muuseume Taanimaal, usub, et muuseumi selline interaktiivne variant võiks olla põnev ka Saaremaal. “Taanis on näiteks olemas muuseum, kus koolilapsed tulevad ning saavad sisse elada viikingiaega – kanda toonaseid riideid, teha kivikirvestega tööd, lõhkuda puid ning kasutada muid tööriistu. Sinna juurde käib veel ajastule vastav söök,” rääkis Samuel.

Lisaks muinaslaeva eksponeerimisele on rajataval külastuskeskusel kavas tihedat koostööd teha ka kohaliku Salme kodulookambriga – sealsedki põnevad eksponaadid pannakse keskusesse välja.
Külastuskeskuse esimene etapp läheb tegijate sõnul maksma umbes 4,5–5 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)