Politsei kaasab Õlletoobri festivali ajaks lisajõude

Lääne prefektuuril on kavas käesoleva nädala lõpupäevadel kaasata lisajõude, et tagada avalik kord Saaremaal toimuval populaarsel Õlletoobri festivalil.

Kuressaare politseid aitavad reedest pühapäevani Lääne prefektuuri teiste üksuste ning julgestuspolitsei ametnikud. “Politsei toetab ettevõtmist ning on planeerinud nimetatud ajavahemikul tööle piisavalt jõude, et aidata kaasa ürituse õnnestumisele ja avaliku korra tagamisele,” ütles Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik.

Ta lisas, et politsei eesmärk ei ole võimalikult paljude inimeste karistamine vaid reageerimine õiguserikkumistele ja väärkäitumisele tähelepanu juhtimine.
Alliku sõnul pöörab politsei suurt tähelepanu joobes alaealiste ja purjus sõidukijuhtide tuvastamisele ning planeeritud on mitmeid vastava suunitlusega tegevusi jalgsipatrullimisest liiklusreidideni. Liikluse jälgimiseks kasutab politsei ka eravärvides sõidukeid.

Festivali toimumiskohas on avatud politseipunkt, et tagada võimalike probleemide kiire lahendamine ja vajadusel info edastamine festivali külastajatele.
Politsei soovitab pidulistel meeles pidada seaduseid ning muuhulgas ka seda, et alaealistel kehtivad alkoholi pruukimisel piirangud. Samuti tuleb jälgida ürituse korraldajate poolt paika pandud parkimisreegleid ning suhtuda nii enda kui teiste varasse heaperemehelikult.

“Jälgida tuleb korraldajate korraldusi ja juhiseid festivali alal, kõik vägivaldselt käituvad festivalikülalised kõrvaldatakse ürituselt,” märkis Allik.
Politsei palub kõigil festivalile saabuvatel külalistel varuda aega, et oleks võimalik jõuda kohale soovitud ajaks. Politseilist sekkumist vajavate sündmuste puhul tuleb neist teada anda politsei lühinumbril 110.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)