Lea Kuldsepp kirjutas X Lustikummuti tervituseks külalaulu

Täna algavate X külapillimeeste kokkutuleku Lustikummut tervituseks kirjutas ürituse korraldaja Lea Kuldsepp 12-salmise külalaulu, mis räägib Lustikummuti algusajast 1994. a tänapäevani välja.

“Kõik tähtsamad tegelased, kes selle aja jooksul on kokkutulekule šnitti andnud, on laulu sisse pandud,” täpsustas Kuldsepp, lisades, et tegelikult võib laul käigu pealt ka pikemaks minna.
Tänavu saab Leisi vallas Pärsamal kokku poolsada külapillimeest ning lisaks esinemistele kohalike ees nii Leisis kui Pärsamal on kavas äratusmängud kümnes valla külas.

Juubelihõngulisel kokkutulekul on kavas lõkkeõhtul salvestada pillimeeste meenutusi ka möödunudaastastest üritustest – et ka tulevastele põlvedele mingi märk maha jääks. Samuti istutatakse kogu seltskonnaga teeneka lõõtspillimängija Sulev Mägi koduaeda pihlakas.

“1994. aastal, mil kõik maakonnad otsisid teemat, millega kultuurikaardile tulla, rääkis toonane ministeeriumi rahvakultuurijuht ja folkloorinõukogu esimees Anne Ojalo mulle ühest Soomes toimuvast kokkutulekust, kus mehed istusid kännu otsas, sõid leiba ja silku ja neil oli hea ja mõnus olla.
Kuigi nad ei olnud ühtegi noodimärki näinud, vaid olid kuulmise järgi oma pillilood selgeks õppinud,” meenutas Kuldsepp Lustikummuti idee sündi.

50–70 pillimeest vanuses 9–88 ongi Lustikummutil korraga käinud, kokku on olnud erinevaid pillimehi ainuüksi Saaremalt 39, Lääne-Virumaalt 24, Tartumaalt 16 jne. Tulemise kriteeriumiks on see, et pillimees ei tohi olla muusikat õppinud, vaid omandanud mänguoskuse isalt, vanaisalt või päris ise, kuulmise järgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)