Linn ei võta vähiennetajatelt tänavasulgemise tasu (6)

Kuressaare linnavalitsus on kindlal seisukohal, et mammograafiabuss nagu kõik teised autod saab Kuressaares parkida tasuta, kinnitas Oma Saarele linnapea Urve Tiidus.

Linnapea ütles seda vastuseks naistearst dr Lea Jantra tõstatatud probleemile (vt tänase Oma Saare lk 5), et linnavalitsus kasseerib mammograafiabussi seismise eest Kuressaares 10 000 krooni.
Urve Tiiduse sõnutsi on küsimus doktor Jantra poolt ilmselt ajendatud sellest, et linnavolikogu otsusega on Kuressaares kehtestatud tänavate sulgemise tasu.

Seda maksavad firmad ja inimesed, kes teevad teedel-tänavatel kaevetöid või ka muid töid ja tegevusi, mis sulgevad tänava liikluseks.
“Linnavalitsuse liikmed on ühte meelt, et mammograafiabuss on erand, kellelt saab tänava sulgemise tasu võtmata jätta,” kinnitas linnapea.

Kuid aktsiaselts Mammograaf, kes naiste rindade kontrollimise bussi majandab, ei soovinud seekord linnalt oma tänava sulgemise avalduses maksust vabastamist. Seepärast vastavalt tänavate sulgemise korrale arve ka esitati.

Urve Tiidus märkis, et siit ilmast lahkunud ema tõttu on tal rinnavähi teemaga väga isiklik suhe ning ta peab rinnavähi ennetustööd ja tervise kontrolli ülioluliseks.

“Mistõttu ei näe vähimatki probleemi, kui buss linnale taotluse esitab, et tänavate sulgemise tasu ei võetaks – see rahuldatakse 100 protsenti,” kinnitas Tiidus. “Nii et kui vaja bussi tihedamini Kuressaarde kui üks kord aastas – olete teretulnud.”

Mammograafiabuss seisab Kuressaare perearstikeskuse juures kuni 13. augustini ning rindade uuringutele oodatakse 1947., 1950., 1953., 1954., 1955., 1957. ja 1959. aastal sündinud ravikindlustatud naisi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)