Ebaseadusliku prügimäe likvideerimine jõuab lõpule

Mai algul Kuressaares vana lihakombinaadi tagant avastatud ebaseaduslik prügimägi on tänaseks peaaegu likvideeritud, kinnitab keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Tõnu Aus.

Tema sõnul on platsil veel väike kogus naftaliini, kuid sellega tegeleb keskkonnaamet, kes omakorda on töid tegema võtnud ohtlike jäätmete käitlemise litsentsi omava firma OJ Projekt.

Seda, et ohtlik aine võiks Põduste jõkke sattuda, ei ole vaja karta. Esimese osa naftaliinist viis sealt Ausi kinnitusel juba kevadel ära päästeteenistus. Ülejäänuga saadi hakata tegelema siis, kui ülejäänud ehituspraht, täitematerjal jms oli koristatud. “Praeguseks on alles veel väike kogus keset seda puhast platsi,” toonitas Aus.

Mai alguses leidis juhuslik koeraga jalutaja Kuressaares endise lihakombinaadi tagant ebaseadusliku prügimäe, kus muuhulgas vedeles hinnanguliselt paar-sada kilo naftaliini.

Tegemist on kemikaaliga, mida kuni 1960. aastani kasutati põllumajanduses, samuti võis ta olla kasutuses villatööstuses, mis aastaid tagasi tegutses Pikal tänaval. Teadaolevalt praegu seda ainet Saaremaal ei kasutata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)